ویدئو: دو نوزاد در یک روز در ارتفاع ۳۰ هزار پایی به دنیا آمدند

تقاطع: در اتفاقی نادر، دو نوزاد در یک روز در ارتفاع ۳۰ هزار پایی به دنیا آمدند.

روز چهارشنبه هفته‌ی گذشته (۷ اکتبر-۱۵ مهر) در جریان پرواز شرکت هواپیمایی چین که از بالی در اندونزی عازم لس‌آنجلس در امریکا بود، یک زن باردار تایوانی در ارتفاع ۳۰ هزار پایی (۹۱۴۴ متری) فرزندش را به دنیا آورد.

این اتفاق کم‌سابقه، با کمک یک پزشک از مسافران هواپیما و هشت هفته پیش از زمان مورد انتظار مادر برای تولد فرزندش رخ داد.

به نوشته‌ی وب‌سایت “دیلی‌میل” خلبان بعد از اطلاع از وضعیت زن باردار، درخواست فرود اضطراری هواپیما در فرودگاه آلاسکا را کرد؛ با این وجود، سی دقیقه قبل از این فرود، نوزاد به دنیا آمده بود و با اولین گریه‌اش، صدای تشویق دیگر مسافران فضای هواپیما را پر کرد.

“اِمیرا راجپوت” یکی از مسافران هواپیما که این ویدئو را بر روی کانال یوتویب خود منتشر کرده، در توضیحی برای آن نوشته که این زن تنها بود اما خدمه‌ی پرواز خیلی زود متوجه وضعیت او شدند و در به دنیا آمدن فرزندش کمک کردند.

بر اساس گزارش‌ها، مادر و فرزند در آلاسکا بلافاصله به یک بیمارستان منتقل شدند و هر دو در وضعیت مناسبی به سر می‌برند.

گفتنی است در همین روز اتفاق مشابهی نیز در پرواز کویت-اسکندریه خطوط هواپیمایی “جزیره” روی داد و یک زن کویتی که در هشتمین ماه بارداری‌اش بود، دخترش را در ارتفاع ۳۰ هزار پایی و در پنجاه دقیقه‌ای مقصد پرواز به دنیا آورد.

در به دنیا آمدن این نوزاد نیز یکی از مسافران هواپیما که پزشک بود و خدمه‌ی پرواز نقش داشتند.

شرکت هواپیمایی “جزیره” کویت اعلام کرده که این کودک که “نانسی” نام گرفته، می‌تواند تا ۱۸ سالگی از پروازهای رایگان این شرکت بهره ببرد.

نظرتان را بنویسید