آلبوم عکس: وقتی گوشی تلفن عضوی از بدن‌مان می‌شود

Removed-by-eric-pickersgill-5

تقاطع:اریک پیکرزگیل“، عکاس ۲۹ ساله‌ی امریکایی به تازگی مجموعه عکسی را با موضوع اعتیاد نسل جدید به تکنولوژی و به ویژه تلفن‌های همراه منتشر کرده است.

آقای پیکرزگیل برای گرفتن این عکس‌ها، تلفن را از دست سوژه‌های عکاسی‌اش گرفته در حالی که  از آن‌ها خواسته در همان وضعیت بدنی با همان حالت صورت قبل باقی بمانند.

 وی در واقع خواسته نشان بدهد که افراد چگونه لحظات با هم بودن‌شان را از دست می‌دهند و به جای ارتباط با یکدیگر به اینترنت وصل می‌شوند.

 او که دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد دانشکده‌ی هنرهای زیبا دانشگاه کارولینای شمالی است، در ارتباط با این عکس‌ها می‌‌گوید: «روند پیوستن مردم به دنیای تکنولوژی، سریع و غیر قابل تغییر است. با وجود فواید آشکار تکنولوژی برای جامعه، پیامدهای اجتماعی و فیزیکی آن نیز به تدریج دارد آشکار می‌شود. درواقع گوشی‌ها و تبلت‌ها هم‌زمان با تغییر رفتارهای ما، در حال تبدیل شدن به یک اندام جدید در بدن ما هستند. اندامی خیالی که از یک سو به غریبه‌ها نشان می‌دهد سرمان شلوغ است و از سوی دیگر، باعث جدایی ما از نزدیکان‌مان و آن‌هایی شده که به طور فیزیکی در کنارمان  هستند.»

آیا شما با دیدن این عکس‌ها به این نتیجه رسیده‌اید که بار بعدی که در کنار دوستان و خانواده‌تان هستید به جای “لایک زدن” آن‌چه در گوشی تلفن‌تان است، آن‌‌ها را بیشتر دوست داشته باشید؟

نظرتان را بنویسید