سهیلا جورکش: مقامات، اسیدپاش «واقعی» را بگیرند

تقاطع: سهیلا جورکش، شناخته‌شده‌ترین قربانی اسیدپاشی‌های سریالی پاییز ۱۳۹۳ در اصفهان که به تازگی بعد از یک عمل جراحی در شهر بارسلون اسپانیا، بینایی چشم چپش را به دست آورده است، در گفتگویی با تلویزیون بی.بی.سی فارسی می‌گوید حاضر نیست فرد اسیدپاش را ببخشد و می‌خواهد از او “انتقام” بگیرد تا این اتفاق در آینده برای دختران دیگر تکرار نشود.

او با انتقاد شدید از عدم شناسایی و معرفی فرد حمله‌کننده به خود یک سال بعد از وقوع آن حادثه، از مقامات می‌پرسد: «چرا فراموش کردید؟ چرا نباید اسیدپاش من گرفته شود؟ سر هر چهارراه چند تا دوربین است؟ چرا باید یک سال از این ماجرا بگذرد؟»

این دختر ۲۸ ساله ادامه می‌دهد: «می‌خواهم اسیدپاش گرفته شود و ببینم چه کسی بوده که در داخل ماشین شخصی‌ام به من دست‌درازی کرده. آیا حجاب من در داخل ماشین مشخص بود؟ دلم می‌خواهم که مقامات، آن اسیدپاش “واقعی” را بگیرند و به همه اعلام کنند.»

وی با تاکید بر این‌که “بخشش چیز خوبی است” اضافه می‌کند: «شاید اگر ببخشم این اتفاق باز هم تکرار شود، پس نمی‌بخشم.»

سهیلا جورکش، غروب روز نهم مهرماه ۱۳۹۳ در محدودهٔ “میدان بزرگمهر” اصفهان در حالی که در اتومبیل خود نشسته بود و با مادرش تلفنی صحبت می‌کرد، مورد حملهٔ اسیدپاشی قرار گرفت.

او در اثر اسید، دچار سوختگی شدید شد و علاوه بر سلامت، زیبایی‌اش را نیز از دست داد. وی که پیش‌تر در داخل ایران، تحت بیش از ۲۰ عمل جراحی قرار گرفته، با هزینه‌ی دولت برای ادامه‌ی درمانش به اسپانیا اعزام شده است.

ویدئویی از اشک شوق و ابراز احساسات سهیلا جورکش بعد از بازگشت بینایی‌ چشم چپش را می‌توانید در اینجا زیر ببنید.

نظرتان را بنویسید