خطر توقیف یک روزنامه در ایران به دلیل تیترش درباره حسین همدانی

Rooyesh-Mellat-Cover-Page

‫‏تقاطع‬: یک روزنامه‌ی نزدیک به طیف اصلاح‌طلبان در ایران به دلیل استفاده از فعل “کشته شد” برای حسین همدانی، فرمانده بلندپایه سپاه در سوریه، در خطر توقیف قرار گرفته است.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرگزاری “صداوسیما”، تیتر اصلی شماره‌ی روز شنبه (۱۸ مهر-۱۰ اکتبر) روزنامه‌ی “رویش ملت” و مطلب مرتبط با آن در ارتباط با حسین همدانی را «توهین‌آمیز» و «رفتار سخیف و ناسنجیده» خوانده و گفته عذرخواهی مدیرمسوول این روزنامه “کافی” نیست و این موضوع «مطمئنا» در جلسه دوشنبه هیات نظارت بر مطبوعات بررسی خواهد شد.

آقای نوش‌آبادی با بیان این‌که نمی‌توان این موضوع را «خطای رسانه‌ای دانست و با یک عذرخواهی قابل جبران نیست»، افزوده: «اگر نگوییم تعمدی در کار بوده حداقل می‌توان گفت یک نادانی در کار بوده است که باید مدیرمسوول، سردبیر، هیات تحریریه و شورای تیتر پاسخ‌گو باشند.»

گفتنی است صبح روز شنبه و ساعتی پس از انتشار روزنامه “رویش ملت” در ایران، وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های نزدیک به حکومت، حملات خود را به این روزنامه آغاز کردند.

از جمله‌ وب‌سایت “جهان‌نیوز” با انتقاد شدید از تیتر “رویش ملت” نوشت: «گویی این روزنامه توسط یکی از حامیان گروه‌های تروریستی نظیر داعش منتشر شده است.»

خبرگزاری “میزان”، متعلق به قوه قضاییه جمهوری اسلامی نیز مصاحبه‌هایی با شماری از چهره‌های تندرو مجلس شورای اسلامی انجام داده و از قول آن‌ها نوشته «روزنامه هتاک “رویش ملت” باید توقیف شود».

این در حالی است که حکمت‌الله موسوی، مدیرمسوول “رویش ملت” در تماس با “جهان‌نیوز” گفته که تیتر روز شنبه این روزنامه «یک خطای رسانه‌ای» بوده است و این موضوع در شماره‌ی روز یکشنبه «جبران» خواهد شد.

نظرتان را بنویسید