ویدئو: اشک‌ شوق سهیلا جورکش بعد از بازگشت بینایی‌اش

تقاطع: سهیلا جورکش، یکی از قربانیان اسیدپاشی‌های سریالی پاییز ۱۳۹۳ در اصفهان، بعد از یک سال بخشی از بینایی از دست رفته‌اش را به دست آورده است.

این ویدئو که روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، این دختر جوان را در خیابانی در شهر بارسلونا اسپانیا در حالی که اشک شوق می‌ریزد و به خاطر بازگشت بینایی‌اش از خدا تشکر می‌کند، نشان می‌دهد.

او از جمله می‌گوید: «آسمون! دلم برات تنگ شده بود. آسمون آبی! حیف نبود من تو رو نبینم… خدایا شکرت… یک سال نمی‌دیدم… خدایا لیافت دیدن رو به من دادی؛ خدایا ازم نگیرش…»

خانم جورکش روز ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) در مرکز چشم‌پزشکی “باراکه” شهر بارسلون تحت عمل جراحی قرار گرفت.

پیش‌‌تر، مادر این دختر ۲۸ ساله به روزنامه‌ی دولتی “ایران”، چاپ تهران، گفته بود که عمل جراحی روی چشم چپ دخترش انجام شده و حدود دو ساعت طول کشیده است. او اضافه کرده بود که پزشک جراح، در هنگام این عمل، چشم راست “سهیلا” را نیز دوخته و قرار شده سال آینده برایش چشم مصنوعی بگذارد.

گفتنی است تمام هزینه‌های اعزام سهیلا جورکش به اسپانیا و درمان وی را دولت ایران تقبل کرده است. او که در اثر اسید دچار سوختگی شدید شده و علاوه بر سلامت، زیبایی‌اش را نیز از دست داده، پیش‌تر در داخل ایران، تحت بیش از ۲۰ عمل جراحی قرار گرفته بود.

سهیلا جورکش، غروب روز نهم مهرماه ۱۳۹۳ در محدودهٔ “میدان بزرگمهر” اصفهان در حالی که در اتومبیل خود نشسته بود و با مادرش تلفنی صحبت می‌کرد، مورد حملهٔ اسیدپاشی قرار گرفت. با گذشت یک سال از این حادثه و دست‌کم سه مورد اسیدپاشی دیگر در اصفهان، هنوز عامل یا عاملان این حوادث از سوی نیروی انتظامی شناسایی و معرفی نشده‌اند.

نظرتان را بنویسید