استیضاح وزیر راه و شهرسازی رای نیاورد

Akhoundi-Abbas

تقاطع: روز سه‌شنبه (۱۴ مهر-۶ اکتبر) جلسه‌ی استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در دولت حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در نهایت، اکثریت قاطع اعضای این مجلس به ادامه‌ی وزارت وی رای دادند.

در این رای‌گیری از مجموع ۲۵۲ رای، ۷۲ نفر رای به برکناری آقای آخوندی دادند و در مقابل، ۱۷۵ رای مخالف و ۵ رأی ممتنع به گلدان‌ها ریخته شد تا وی در سمتش ابقا شود.

شمار موافقان عباس آخوندی در رای‌گیری امروز، از تعداد موافقان وی در زمان گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی در آغاز به کار دولت روحانی بیشتر بود.

او در آن رای‌گیری، از مجموع ۲۸۴ رای، ۱۵۹ رای موافق، ۱۰۷ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع کسب کرده بود.

طرح استیضاح آقای آخوندی روز ۵ مهر در ۵ محور و با ۱۳ امضا از سوی هیات رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. حسن کامران، مجتبی رحمان‌دوست، مهدی کوچک‌زاده، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، بهرام بیرانوند، موسی‌الرضا ثروتی، محمود نبویان، جواد کریمی‌قدوسی، روح‌الله حسینیان، حمید رسایی، عبدالله سامری، ناصر موسوی‌لارگانی، نیره اخوان‌بی‌طرف، فاطمه آلیا، و زهره طبیب‌زاده‌نوری، از جمله امضاکنندگان و حامیان این طرح بودند.

این دومین تلاش این گروه از مخالفان دولت روحانی برای استیضاح وزرای کابینه‌ی او در ماه‌های اخیر است که با شکست مواجه می‌شود. پیش‌تر در نخستین‌ روزهای تیرماه امسال نیز، اقدام این طیف برای استیضاح  علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش نیز به سرنوشت مشابهی دچار شده بود.

نظرتان را بنویسید