پلمپ محل کار رضا خندان همسر نسرین ستوده توسط ماموران دادستانی

Reza-Khandan-Nasrin-Sotudeh

تقاطع: رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل سرشناس مدافع حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه (۳۱ شهریور-۲۲ سپتامبر) در صفحه‌ی فیسبوک خود نوشت که دفتر کارش با حکم دادستانی تهران پلمپ شده است.

به نوشته‌ی آقای خندان، این اتفاق در زمانی افتاد که او به همراه خانم ستوده جهت پیگیری شکایت‌شان از فردی که در ماه‌های گذشته آن‌ها را تهدید تلفنی می‌کرده، به دادسرا مراجعه کرده بود.

وی هم‌چنین تاکید کرده که ماموران دادستانی، علاوه بر دفتر کار او که یک دفتر ارائه‌ی خدمات طراحی و گرافیک است، سایر دفاتر ساختمان از جمله یک شرکت تولید فیلم را نیز پلمپ کرده‌اند.

رضا خندان تصریح کرده که سه روز پیش‌ از این اتفاق نیز، «افرادی از سوی پلیس امنیت به ساختمان هجوم و تمامی افراد حاضر در ساختمان از جمله ارباب‌رجوع‌ها را به همراه کامپیوترهای موجود در ساختمان با خود برده بودند».

به گفته‌ی او، «۱۰ نفر پرسنل و ارباب‌رجوع، تا پاسی از شب بدون کوچک‌ترین توضیح و تفهیم اتهامی در پلیس امنیت و مراکز دیگر نگهداری شده بودند».

آقای خندان در پایان، نوشته که این اتفاقات او را یاد جمله‌ای از بازجوی وزارت اطلاعات خطاب به نسرین ستوده انداخته که گفته بود: «تو و همسرت را از حَیِّز انتفاع ساقط می‌کنیم.»

جزییات بیشتر در این خصوص را در گفتگوی رضا خندان با “رادیوفردا” بشنوید.

نظرتان را بنویسید