صدای خس و خاشاک؛ مستندی درباره محمدرضا شجریان

تقاطع: “صدای خس و خاشاک” (The Voice of Dust and Ash)، عنوان مستندی است درباره‌ی محمدرضا شجریان، استاد آواز و موسیقی سنتی ایران که بسیاری او را «صدای مردم ایران» می‌خوانند.

این مستند که توسط کمپانی امریکایی “متیلدا پروداکشنز” ساخته شده، قصد دارد زندگی شخصی و هنری آقای شجریان را به مخاطب غربی معرفی کند.

تهیه‌کننده‌ی این مستند با بیان این‌که «صدای شجریان در هر انقلاب و تحول سیاسی چند دهه‌ی اخیر ایران استفاده شده» در توضیحی برای تیزر آن می‌نویسد: «این مستند قصد دارد به درون مردی که پشت این صدا است برود و افکار، امیدها، ترس‌ها، و احساسات او در نقش نماینده‌ای از مردم ایران را بررسی کند. مردمی که دهه‌ها جنگ و ناکامی، روح‌شان را خدشه‌دار کرده است.»

در این تیزر، شجریان در معرفی خود می‌گوید: من محمدرضا شجریان، فرزند ایران؛ صدای من جزوی از فرهنگ کهن ایران است که می‌خواهد به مردم جهان یادآور شود که ما دارای چه فرهنگی بودیم. فرهنگ انسانی، عشق، صلح و صفا. و پیامی جز دوستی، عشق، و زندگی و خوشحالی در زندگی برای مردم نداریم. اگر هم گله‌ای می‌کنیم برای این است که نارسایی‌ها برطرف بشود و زندگی به مردم برسد.»

نظرتان را بنویسید