آلبوم عکس و ویدئو: ژیمناست دو ساله‌ بابلی مورد توجه رسانه‌های غربی

تقاطع: انعطاف و توان بدنی یک کودک دو ساله‌‌ی ایرانی و تبحر او در انجام حرکات سخت ژیمناستیک، مورد توجه شماری از رسانه‌های انگلیسی‌زبان قرار گرفته است.

آرات حسینی که در شهر بابل در شمال ایران زندگی می‌کند، انجام حرکات ژیمناستیک را از از ۹ ماهگی شروع کرد و به گفته‌ی پدر و مادرش، وی هیچ‌گونه آموزش حرفه‌ای در این خصوص ندیده است و تنها روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه تمرین می‌کند.

محمد حسینی، پدر “آرات” درباره‌ی اولین باری که پی به توانایی خارق‌العاده‌ی فرزندش برد، می‌گوید: «یک روز وقتی از کار به خانه برگشتم و انگشتم را در دستان آرات گذاشتم، او انگشتم را محکم گرفت و پاهایش را از زمین بلند کرد. آن موقع بود که متوجه قدرت آرات شدم و این موضوع شگفت‌زده‌ام کرد.»

آقای حسینی با بیان این‌که فرزندش بسیار بازیگوش است و حدااکثر ۲۰ دقیقه در روز تمرین می‌کند، می‌افزاید: «تمام ویدئوهایی که از آرات روی اینستگرام است، مربوط به اولین یا دومین باری است که او حرکت را انجام داده است و معمولا بعد از ۱۰ دقیقه تمرین، حرکت را آسان‌تر انجام می‌دهد.»

آرات که به مرور تکنیکش کامل‌تر شده، هم حرکات سنتی ژیمناستیک را انجام می‌دهد و هم برخی حرکات تعادلی ورزش یوگا را؛ با این وجود حرکت مورد علاقه‌ی او، پشتک‌وارو است.

بسیاری از عکس‌های صفحه‌ی اینستگرام “آرات” که هزاران نفر آن را دنبال می‌کنند، در خانه‌‌ی خانواده‌ی حسینی در بابل گرفته شده است و او را در حال بالانس زدن در جاهای عجیب و غریبی مثل روی تلویزیون و پله و یا در حال بالا رفتن از دیوار صاف نشان می‌دهد.

محمد که فرزندش را یک کودک فوق‌الاده خاص می‌داند، معتقد است که او در ورزش «دست‌نیافتنی» خواهد شد: «آرات موفق می‌شود. آرزویم این است که دوستان خوب زیادی در جهان پیدا کند. موفقیت هدف ما است و می‌توانیم آن را به دست بیاوریم.»

2 thoughts on “آلبوم عکس و ویدئو: ژیمناست دو ساله‌ بابلی مورد توجه رسانه‌های غربی

  1. من فکر میکنم اموزش ژیمناستیک برای بچه ها از همین سنن است او اگر بچه پیش فعال باشه اینگونه کارا اورا سرگرم واعمال بچه با اینگونه برنامه ها کنترل میشه آفرین به آرات کوچولو

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: