آلبوم عکس: لگداندازی فیلم‌بردار مجارستانی، رویای پناهنده سوری را محقق کرد

Syrian-Refugee-Arrived-Madrid

تقاطع: پناهنده سوری که در هنگام فرار از اردوگاه “روشکه” در مرز مجارستان-صربستان با لگدپراکنی فیلم‌بردار مجارستانی مواجه شده و به همراه فرزندِ در بغلش به زمین افتاده بود، با کمک یک آکادمی مربی‌گری فوتبال در شهر مادرید وارد اسپانیا شد.

“اسامه عبدالمحسن” که سابقه‌ی مربی‌گری در تیم الفتوه در لیگ برتر فوتبال سوریه را در کارنامه‌ی خود دارد، صبح روز چهارشنبه به همراه دو پسر ۷ و ۱۸ ساله‌اش وارد شهر مادرید شد و در آن‌جا مورد استقبال نماینده‌ی آکادمی مربی‌گری “سنافه” قرار گرفت.

آقای عبدالمحسن قرار است در محله‌ی ختافه در حومه‌ی مادرید اسکان داده شود و آکادمی “سنافه” علاوه بر پرداخت هزینه‌های اولیه‌ی او کمک خواهد کرد تا همسر و باقی اعضای خانواده‌اش که در حال حاضر در ترکیه به سر می‌برند، به وی بپیوندند.

این پناهنده سوری که برای رسیدن به مادرید، سراسر اروپا را از بوداپست تا مونیخ و سپس پاریس و بارسلونا طی کرده، در ایستگاه راه‌آهن مادرید به خبرگزاری رویترز گفت: «این رویایی است که به حقیقت تبدیل شد. قبل از هر کاری، می‌خواهم خانواده‌ام را دور هم جمع کنم چرا که در حال حاضر از هم جدا افتاده‌ایم. می‌خواهم یک بار دیگر این‌جا در کنار هم با شادی زندگی کنیم.»

وی هم‌چنین ابراز امیدواری کرد که هزاران پناه‌جویی که در شرایط بسیار سختی در مجارستان و ترکیه به سر می‌برند نیز به زودی راهی برای خروج از این شرایط پیدا کنند.

روز ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) تصاویری از فرار پناهجویان سوری از اردوگاه “روشکه” در مرز مجارستان-صربستان منتشر شد که در آن‌ها “پترا لازلو”، فیلم‌بردار شبکه‌ی “ان.وان.تی.وی” مجارستان، در حالی که دوربین فیلم‌برداری بر دوشش بود، در دو نوبت، پنا‌جویان را با لگدپراکنی نقش بر زمین کرد.

به دنبال انتشار گسترده‌ی این تصاویر، این شبکه‌ی مجارستانی، در اطلاعیه‌ی کوتاهی رفتار خانم لازلو را «غیر قابل قبول» خواند و گفت که با او قطع همکاری کرده است.

نظرتان را بنویسید