نیلوفر اردلان: رسانه‌های بیگانه و معاند دست از شیطنت و سوءاستفاده بردارند

Niloufar-Ardalan-Husband-Kid
خبر بازماندن نیلوفر اردلان از شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به دلیل مخالفت همسرش، در رسانه‌های معتبر بین‌المللی نیز بازتاب یافته است.

تقاطع: نیلوفر اردلان، کاپیتان تیم فوتسال زنان ایران که به دلیل مخالفت همسرش از همراهی این تیم در اولین دوره‌ی مسابقات جام ملت‌های آسیا باز مانده، می‌گوید رسانه‌های «بیگانه» و «ضدانقلاب» از یک مساله‌ی «کاملا شخصی و خانوادگی» او «سوءاستفاده» کرده‌اند.

خانم اردلان که خود نخستین بار ماجرای خط خوردنش از اردوی تیم ملی به دلیل ممانعت همسرش را رسانه‌ای کرد، حال در اظهارنظری تازه به خبرگزاری “نسیم” متعلق به سپاه پاسداران گفته: «برای رسانه‌های بیگانه و معاند خیلی متاسفم که از یک موضوع کاملا شخصی، بهره‌برداری سیاسی کرده‌اند و آن را دستاویزی برای حمله به نظام و باورهای سرزمینم قرار داده‌اند. من به عنوان یک زن مسلمان ایرانی، سرباز تیم ملی کشورم هستم و امیدوارم که این رسانه‌ها دست از شیطنت خود بردارند.»

وی با تاکید بر این‌که با مطرح کردن مشکلش می‌خواسته راه‌حلی برای آن پیدا کند، افزوده «اصلا این موضوع ربطی به غریبه‌ها ندارد که بخواهند در این مورد نظر بدهند».

بازیکن ۳۱ ساله‌ی فوتسال زنان ایران پیش‌تر در روز یکشنبه (۲۲ شهریور-۱۳ سپتامبر) به همین خبرگزاری گفته بود که با وجود تمرینات خوبی که در اردوهای تیم ملی انجام داده، همسرش اجازه‌ی تمدید پاسپورتش را برای حضور در مسابقات فوتسال آسیا نداده و به دلیل مخالفت او با سفرش به خارج از ایران، این رقابت‌ها را از دست داده است.

نیلوفر اردلان در گفتگوی دیگری با روزنامه‌ی “گل” چاپ تهران، دلیل این مخالفت را هم‌زمانی سفرش با اولین روز مدرسه‌ی فرزند هفت‌ساله‌شان عنوان کرده بود.

او با بیان این‌که «موضوع سر فقط یک روز مدرسه رفتن پسرش، “رادان” است»، افزوده بود: «من از طریق “انجمن حقوق زنان” پیگیر این موضوع خواهم بود. من برای تفریح خارج از ایران نمی‌روم. هدفم اعتلای پرچم کشورم است. مگر بعد از نایب‌قهرمانی در داخل سالن بازی‌های آسیایی گوانجو چه چیزی عاید ما شد؟ همان‌طور که پسرها مشکل سربازی دارند و راه حلی برایش پیدا می‌شود، باید کاری هم برای بانوان صورت بگیرد. مگر چه فرقی بین ماست؟ من زن و مادر هستم و از حقم در این دو مقوله نمی‌گذرم.»

همسر نیلوفر اردلان، مهدی توتون‌چی، مجری برنامه‌های ورزشی تلویزیون جمهوری اسلامی است که هم‌زمان در زمینه‌ی مربی‌گری فوتبال نیز فعالیت می‌کند. او با خودداری از پاسخ دادن به اعتراض‌های گسترده‌ای که نسبت به اقدام وی صورت گرفته، به خبرنگاران گفته که تمایلی ندارد درباره‌ی مسائل خانوادگی و خصوصی‌اش مصاحبه کند.

گفتنی است خبر محرومیت نیلوفر اردلان از شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به دلیل مخالفت همسرش، در عین حال که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و به ویژه شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد، باعث شد تا قانون ممنوعیت سفر زنان متاهل ایرانی به خارج از کشور بدون اجازه‌ی همسر، یک بار دیگر مورد توجه مدافعان حقوق زنان قرار گیرد. در همین ارتباط، مطالب متعددی نیز در شبکه‌های اجتماعی به ویژه فیسبوک و توییتر با هشتگ “ما همه نیلوفر اردلان هستیم”‪#‎WeAreAllNiloufarArdalan‬ منتشر شده است.

نظرتان را بنویسید