فعالیت‌های اقتصادی نظامیان بر اساس فرمان خامنه‌ای است

FiroozAbadi-Khamenei

تقاطع: رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌گوید فعالیت‌های اقتصادی نهادهای نظامی در ایران بر اساس دستور علی خامنه‌ای در خصوص “اقتصاد مقاومتی” بوده است.

حسن فیروزآبادی روز یکشنبه (۲۲ شهریور-۱۳ سپتامبر) در یک سخنرانی در جمع فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی گفت: «رهبری فرمودند نیروهای مسلح ظرفیت‌های‌شان را به کار بگیرند. برای کارکنان‌شان خانه درست کنند، وام بدهند، مشکلات‌شان را حل بکنند، ‌کمک کنند به ازدواج فرزندان‌شان؛ امام علی نیز به مالک اشتر فرمودند که برگزیده‌ترین فرماندهان لشکر من کسانی هستند که بیشتر به مسائل زندگی‌شان اهمیت می‌دهند.»

آقای فیروزآبادی با بیان این‌که «در نیمه دوم سال گذشته مکرر ولی امر مسلمین نهیب زدند به جامعه، به ملت انقلابی ایران که بلند بشوید، بچرخید»، افزود: «در اقتصاد مقاومتی، هم سپاه، هم نیروهای انتظامی، هم ارتش، هم ستاد کل، همه کار اقتصادی کردند و پشت این فرمان مبارک جلو رفتند؛ برخی بهتر پیش رفتند، برخی بدتر رفتند.»

این اظهارات عالی‌ترین مقام نظامی جمهوری اسلامی در حالی است که سابقه‌ی فعالیت اقتصادی برخی نهادها هم‌چون سپاه پاسداران به حدود ۲۵ سال بر می‌‌گردد. این نهادها که اغلب از پرداخت مالیات نیز معاف هستند، در کنار سایر بنیادهای تحت کنترل علی خامنه‌ای هم‌چون “ستاد اجرایی فرمان امام”، “بنیاد مستضعفان”، و “آستان قدس رضوی” بین ۶۰ تا ۷۰ درصد اقتصاد ایران را در اختیار خود دارند.

میزان دارایی‌های مجموعه‌ی این‌ نهادها که «امپراتوری اقتصادی خامنه‌ای» نامیده می‌شود، بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

One thought on “فعالیت‌های اقتصادی نظامیان بر اساس فرمان خامنه‌ای است

  1. خامنه ای باید به نظامیها باج بده که در وقتش هوایش را داشته باشند چون میداند مردم از او دارو دسته اش متنفرند. نظامیها باید بدانند این پولی که میگیرند از جیب خامنه ای نیست بلکه پول خون مردم ایران است که میگیرند.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: