تصویری: فرشته عدالت در کشورهای مختلف

تقاطع: “گوندوز آقایف”، کارتونیست اهل کشور آذربایجان، در ادامه‌ی مجموعه‌ کارهای حقوق بشری خود، این بار نگاه طنزآلودش را به “فرشته عدالت” در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران، ترکیه، روسیه، آذربایجان، سوریه، کره شمالی، امریکا و چین معطوف کرده است.

او با بیان این‌که برای این مجموعه ۱۵-۱۶ روز وقت گذاشته، می‌گوید: «من برای درک شرایط این کشورها، مطالعه و فکر کردم. این تصاویر، وضعیت واقعی آن‌ها را به تصویر کشیده است.»

“سلفی مقدس”، “پلیس در جهان”، و “فقط دیکتاتورها” از جمله معروف‌ترین مجموعه کارهای این کارتونیست آذربایجانی هستند.

برای دیدن تصاویر در اندازه‌ی بزرگ‌تر بر روی آن‌ها کلیک کنید.

7 thoughts on “تصویری: فرشته عدالت در کشورهای مختلف

  1. خیلی خوب نشون داده،سیاست مدارا همه تو تمام طول تاریخ ادمای خودخواهو جاه طلب بودن اما حقبقت تلخ اینه سیاستمدارا نبودن هیچوقت فرشته عدالت خلق نمیشد،اگه این سیاستمدارا تو قدرت نبودن و امثال این کاریکاتوریست قدرتو بدست داشتن وضعیت فرشته عدالت از اینی که هست اسفناک تر بود

  2. به نظر من از همه زیباتر، کاریکاتور سوریه بود. در حالی که اسد داره به عدالت و به نوعی به مردم خودش تجاوز میکنه، داعش سر فرشتۀ عدالت یا مردم مظلوم سوریه رو بریده! حالا تشخیص اینکه کدامیک از این دو بیشتر به عدالت ظلم کرده‌اند با بیننده است.

  3. مهرزاد عزیز،طرز فکر شما، دقیقا همون طرز فکری هست که اون ابرقدرتها و سیاستمداران رأس هرم از ما میخوان و خیلی هم خوب موفق شدن.
    املای نانوشته غلط نداره.

  4. جالبه که بد و خوب و باهم قاطی کرده و مردم هم که احساسی میشن فک میکنن همش درسته. ی جورایی متأسفم که دارن اینجوری با پنبه سر میبرن و ما هم نمی فهمیم

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: