دو بازیکن ملی‌پوش به خاطر خالکوبی‌های‌شان احضار شدند

Ashkan-Dejagah-Sardar-Azmoon

تقاطع: “کمیته اخلاق” فدراسیون فوتبال، اشکان دژاگه و سردار آزمون، دو بازیکن تیم ملی فوتبال ایران را در ارتباط با خالکوبی‌های روی بدن‌شان احضار کرد.

این دو بازیکن در جریان دیدار تیم‌های فوتبال ایران و گوام که روز پنج‌شنبه گذشته در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، خالکوبی‌های روی دست‌های‌شان را نپوشانده بودند که این کار بر خلاف قوانین سخت‌گیرانه‌ی فدراسیون فوتبال ایران تشخیص داده شده است.

علی‌اکبر محمدزاده، رییس “کمیته اخلاق” با تایید احضار دژاگه و آزمون، به خبرگزاری “میزان” متعلق به قوه قضاییه‌ گفته: «ما مجبور بودیم این بازیکنان را احضار کنیم چون فشار زیادی روی ما برای برخورد با آن‌ها وجود داشت. مردم معمولی و رسانه‌ها این فشار را به ما وارد کردند. بارها همکاران شما از من پرسیدند که آیا با این بازیکنان برخورد نمی‌کنید؟»

این در حالی است که حسین آبان‌گاه، دبیر این کمیته، در گفتگو با “خبرآنلاین” از احتمال محرومیت دو بازیکن تاثیرگذار ایران در بازی با گوام خبر داده است: «اشکان دژاگه باید لباس آستین‌بلند می‌پوشید. آزمون هم که به تازگی خال‌کوبی کرده است. اصلا برای ما فرقی ندارد چه بازیکنی خال‌کوبی کرده. این بازیکنان قرار است الگو باشند و حتی اگر لازم باشد آنها را محروم خواهیم کرد. البته حتما نباید محروم کنیم. می‌توانیم این بازیکنان را جریمه نقدی هم کنیم. دست ما برای برخورد با بازیکنان باز است و می‌توانیم جرایم مختلفی برای‌شان در نظر بگیریم.»

دژاگه و آزمون که در تیم‌های العربی قطر و روستوف روسیه بازی می‌کنند در حال حاضر همراه تیم ملی فوتبال ایران در هند به سر می‌برند و بعد از دیدار روز سه‌شنبه ایران و هند، به تمرینات تیم‌های باشگاهی خود برمی‌گردند.

گفتنی است پیش‌تر در شهریورماه سال گذشته، رییس “کمیته اخلاق” فدراسیون فوتبال ایران در اظهاراتی «هرگونه ظاهرسازی و آرایش ورزشکاران» و نیز انتشار عکس خالکوبی بازیکنان از سوی آن‌ها در فضای مجازی را “تخلف” دانسته و گفته بود: «به آنها اخطار می‌دهیم که نباید این کار را انجام دهند.»

علی‌اکبر محمدزاده با بیان این‌که برخوردهای این‌چنینی دخالت در حیطه شخصی بازیکنان محسوب نمی‌‌شود، افزوده بود: «یک فرد به عنوان فوتبالیست حرفه‌ای که خودش را در معرض عموم قرار می‌‌دهد، دیگر مربوط به زندگی شخصی‌اش نیست. فوتبالیست‌های حرفه‌ای ما در خانه خود می‌‌توانند هر نوع اخلاق، رفتار، پوشش و آرایشی داشته باشند اما وقتی با ظاهرسازی در ویترین و دیدگاه عموم قرار می‌‌گیرند، اخلاق حرفه‌ای ایجاب می‌کند که خودشان را این‌گونه نمایش ندهند چرا که برای عموم مردم می‌‌تواند بدآموزی داشته باشد.»

نظرتان را بنویسید