محمدرضا شجریان در بیمارستان بستری شده است

Shajarian-Master

تقاطع‬: محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران، به دلیل مشکلات ریوی از روز پنج‌شنبه (۵ شهریور-۲۷ آگست) در بیمارستان کسرای تهران بستری شده است.

خبرگزاری “ایلنا” با انتشار این خبر نوشته که مسوولان بیمارستان “کسرا” ضمن تایید بستری بودن آقای شجریان در این بیمارستان، از ارائه‌ی اطلاعات بیشتر در این خصوص خودداری کرده‌اند.

این خبرگزاری در عین حال اضافه کرده که بر اساس اطلاعات دریافتی‌اش، «حال عمومی استاد آواز ایران خوب اما هنوز ممنوع‌الملاقات است».

خبر بستری شدن محمدرضا شجریان در بیمارستان به فاصله‌ی یک هفته‌ پس از لغو شدن کنسرت او و گروه “شهناز” در شهر استانبول ترکیه منتشر می‌شود.

آقای شجریان که در نزدیک به هفت سال گذشته اجازه‌ی برگزاری کنسرت در داخل ایران را پیدا نکرده، قصد داشت روز ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) در سالن “زورلو” استانبول به اجرای برنامه بپردازد.

استاد آواز ایران بعد از همراهی‌اش با معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ مورد خشم مقامات جمهوری اسلامی قرار گرفت و از برگزاری کنسرت در داخل ایران منع شد. با این وجود، با پیروزی حسن روحانی در انتخابات گذشته ریاست جمهوری اسلامی و ابراز علاقه‌ی او به صدا و شخصیت شجریان در مستند تبلیغاتی‌اش و نیز در جریان مناظره‌های انتخاباتی، این امیدواری در بین دوست‌داران شجریان ایجاد شده بود که بتوانند یک بار دیگر صدای او را به صورت زنده در ایران بشوند.

خواسته‌ای که نه تنها محقق نشد که در دی‌ماه سال گذشته، سخنگوی وزارت ارشاد دولت روحانی در سخنانی گفت که شجریان پیش از فعالیت دوباره در داخل ایران، «باید رفتارهای گذشته خود را جبران کند و به موسیقی ایرانی و اسلامی برگردد».

شجریان در یکی از معدود اظهارنظرهای خود درباره‌ی ممنوعیت فعالیتش در داخل ایران، اردیبهشت‌ماه امسال خطاب به حاضران در “همایش بین‌المللی حافظ” گفت: «من با زبان دیگری با شما باید صحبت بکنم اما از آن‌جایی که هر چه باید می‌خواندم خوانده‌ام و پس از این هرچه بخوانم زیاده‌گویی و زیاده‌خوانی و باعث آبروریزی است، چندین سال است که اجازه ندارم در مملکت خودم برای مردمان خودم بخوانم.»

نظرتان را بنویسید