نماینده خامنه‌ای: عدم برگزاری کنسرت به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است

Mohamad-Mohamadian

تقاطع: رییس نهاد نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه‌های ایران می‌گوید به دانشگاه‌ها “ابلاغ” شده که حق برگزاری کنسرت را ندارند.

“حجت‌الاسلام محمد محمدیان” روز چهارشنبه (۴ شهریور-۲۶ آگست) با اعلام این موضوع به خبرگزاری “مهر” گفت: «برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها را جزو سیاست‌های فرهنگی وزارت علوم نمی‌دانیم و این موضوع به دانشگاه‌ها هم ابلاغ شده است.»

گفتنی است علی خامنه‌ای روز ۲۰ تیرماه (۱۱ جولای) در جریان دیدار با گروهی از دانشجویان حامی‌ خود، برگزاری کنسرت‌های موسیقی و “اردوهای مختلط جنسی” در دانشگاه‌ها را جزو “غلط‌ترین کارها” دانست و تاکید کرد که «دانشگاه جای کنسرت نیست».

او در آن سخنرانی با بیان این‌که  این مسائل به بهانه‌ی «نشاط بخشیدن به محیط دانشجویی تجویز می‌شود»، مدعی شد که آمارهای مربوط به افسردگی جوانان ایرانی “دروغ محض”، “خباثت‌آمیز” و “بهانه‌ای برای تجویز آزادی‌های مبتذل” است.

یک ماه بعد از این سخنان، در روز ۱۸ مردادماه، محمد فرهادی، “وزیر علوم” دولت حسن روحانی اعلام کرد که این وزارت‌خانه “هرگز” اجازه برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها را نداده‌ است و در آینده نیز نخواهد داد.

آقای فرهادی، با تاکید بر این‌که «اصلا و به هیچ وجه مساله‌ای با عنوان برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم تایید نمی‌شود» به خبرگزاری “فارس” گفت: «اگر موردی پیرامون برگزاری مراسم فرهنگی در دانشگاه‌ها صورت گیرد نیز با آن برخورد می‌کنیم.»

نظرتان را بنویسید