صدور حکم ۲۴ سال حبس برای آرش صادقی و سه فعال جوان دیگر

Young-Activists-Sentenced-to-Jail

تقاطع: دادگاه انقلاب اسلامی تهران، چهار فعال جوان سیاسی و حقوق بشر را مجموعا به ۲۴ سال زندان محکوم کرد.

بر اساس حکم صادرشده از سوی ابوالقاسم صلواتی، رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، آرش صادقی به ۱۵ سال، گلرخ ابراهیمی (همسر آرش صادقی) به ۶ سال، و نوید کامران و بهنام موسیوند، هر یک به ۱۸ ماه حبس محکوم شده‌اند.

آن‌گونه که آقای صادقی به وب‌سایت “هرانا” گفته، او در ارتباط با اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی” به ۷/۵ سال حبس، برای اتهامات “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی” و “تشکیل گروه غیرقانونی” هر یک به ۳ سال حبس، و برای اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۸ ماه حبس محکوم شده است که در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع مجازات‌ها، حکم ۷/۵ سال زندان برای وی به اجرا در خواهد آمد.

این در صورتی است که حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز به همین شکل تایید شود.

آرش صادقی از زمان آغاز اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در خردادماه ۱۳۸۸ چندین بار توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شده و از چند ماه تا بیش از یک سال را در سلول‌های انفرادی و بندهای امنیتی زندان اوین تهران سپری کرده است.

وی آخرین بار روز ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۳ توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد و پس از سپری کردن بیش از شش ماه در بند دو-الف زندان اوین، روز ۲۳ اسفندماه با تودیع وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد گردید.

او در گفتگویی با “رادیوفردا” تاکید کرده که از طریق وکیلش به حکم صادرشده اعتراض خواهد کرد.

نظرتان را بنویسید