آلبوم عکس: شرکت بدون تامپون زن جوان در مسابقه ماراتن برای مقابله با شرم پریود

تقاطع: یکی از زنان شرکت‌کننده در مسابقه‌ی دو ماراتن لندن که در دوره عادت ماهیانه (پریود) به سر می‌برد، تصمیم گرفت بدون “تامپون” در این رقابت حاضر شود تا از این طریق زنان در سراسر جهان را تشویق کند که از پریود خود احساس شرمندگی نکنند.

“کیران گاندی” ۲۶ ساله در جریان این رقابت ۲۶ مایلی (۴۲ کیلومتری) اجازه داد تا پریودش آزادانه جاری شود به طوری که در پایان مسابقه، قسمتی از شلوار ورزشی‌اش کاملا خونی بود. او با این وجود، بعد از پایان مسابقه، با افتخار در کنار دوستان و خانواده‌اش در مقابل دوربین عکاسان قرار گرفت.

خانم “گاندی” بعدتر در وب‌سایت شخصی‌ خود، قصدش از این حرکت را این‌گونه توضیح داد: «من با خونی که به سمت پاهایم چکه می‌کرد، دویدم برای احترام به خواهرانم که به تمپون دسترسی ندارند و یا آن‌هایی که با وجود دل‌پیچه و درد آن را پنهان می‌کنند گویی اصلا چنین چیزی وجود ندارد.»

او با بیان این‌که «مسابقه‌ی ماراتن فرصتی برای مقابله با تبعیض جنسیتی است» افزود: «اگر فقط یک راه برای عبور از سرکوب و ظلم باشد، آن راه، دویدن در یک مسابقه‌ی ماراتن به روشی است که می‌خواهید.»

این دانش‌آموخته‌ی مدرسه‌ی اقتصاد دانشگاه هاروارد، توضیح داده که شب قبل از مسابقه پریود به سراغش آمد و به دنبال آن به این نتیجه رسید که دویدن با تمپون نمی‌تواند برایش راحت باشد.

او بعد از عبور از خط پایان در ۴ ساعت و ۴۹ دقیقه و ۱۱ ثانیه نیز به نشریه‌ی “کازموپالیتن” گفت: «من احساس قدرت زیاد می‌کنم.»

Kiran-Gandhi-Woman-runs-marathon-without-tampon-5 Kiran-Gandhi-Woman-runs-marathon-without-tampon-4 Kiran-Gandhi-Woman-runs-marathon-without-tampon-3 Kiran-Gandhi-Woman-runs-marathon-without-tampon-2 Kiran-Gandhi-Woman-runs-marathon-without-tampon-1

4 thoughts on “آلبوم عکس: شرکت بدون تامپون زن جوان در مسابقه ماراتن برای مقابله با شرم پریود

  1. یا از این ور بوم بیفتین پایین یا از اونور بوم. آخه این چه افتخاری داره؟ حالا شرم نداره، ولی افتخار هم نداره. پس مثلا کسی که بی اختیاری ادرار و مدفوع هم داره همینجوری راه بیفته تو خیابون با لباس کثیف شده عکس هم بگیره بذاره تو اینترنت!

  2. به نظرم برای شکستن تابوی “شرم پریود” ، مزخرفترین راه ممکن رو انتخاب کردن !!
    آخه یعنی‌ چی‌ ؟.. اگه پریود یک واکنش طبیعی دربدنه, باد معده هم همین وضعیت رو داره ..خوب بیاید یه ماراتن بگذاریم ساعتی‌ دور هم بدویم و بگوزیم !! ..این راهشه ؟.. بعضی‌‌ها دیگه موندن چیکار کنن !!
    دو زار تحسین بر انگیز نیست و خیلی‌ هم چیپ و داغون رفتار کردن .. به بهداشت و سلامت خودشون هم تهدید روا داشتن چون خانم‌ها هنگام عادت ماهانه بسیار مستعد به جذب میکروب از ناحیه تناسلی هستن .

    1. فکر میکنم همین که باعث میشه تعداد زیادی درباره پریود, بدون شرم حرف بزنند, چه نقد کنند و چه نگاه مثبتی داشته باشند. ایشون به هدفش رسیده

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: