پاسخ فرزند مهاجرانی به اتهاماتش در پرونده «دکل گم‌شده»: فعالیت‌های اقتصادی‌ام قانونی‌ است

Mohamad-Mohajerani

تقاطع: فرزند عطاءالله مهاجرانی با ارسال نامه‌ای به خبرگزاری‌های ایران، اتهامات مطرح‌شده علیه خود در پرونده‌ی موسوم به “دکل گم‌شده” نفتی را تکذیب کرد و مدعی شد که «کلیه فعالیت‌های اقتصادی‌اش در چارچوب قوانین تجاری جمهوری اسلامی ایران بوده است».

محمد مهاجرانی در این نامه هم‌چنین اعلام کرده که از ارسال پرونده “دکل گم‌شده” به دادگاه استقبال می‌کند و “آمادگی تمام” دارد تا چنین دادگاهی به “هر پرسش و استفساری” پاسخ دهد.

وی از جمله در بخشی از نامه خود نوشته است: «بعضی چهره‌های مرموز سیاسی- اقتصادی و برخی رسانه‌های وابسته به نهادهای خاص که مدعی اصول‌گرایی‌اند، با مطرح کردن نام اینجانب و عنوان آقازادگی و تسری اتهام به بستگانم و ارتباط دادن موضوع دکل گم‌شده با فعالیت‌های قانونی اینجانب در کشور، درصدد فرار به جلواند و می‌خواهند برای کارهای خلاف قانون هم‌فکران و حامیان خود در غارت بیت‌المال مفری پیدا کنند.»

او در پایان خاطرنشان کرده که وکلایش به زودی شکایتی را علیه “مفتریان” به او و “به طور خاص” وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد به قوه قضاییه ارائه خواهند کرد.

موضوع ارتباط محمد مهاجرانی با پرونده “دکل گم‌شده” که نخستین‌بار در وب‌سایت‌هایی چون “سحام‌نیوز” و “تابناک” منتشر شده بود، روز دوشنبه (۱۲ مرداد-۳ آگست) با انتشار اسنادی در خبرگزاری “فارس” ابعاد تازه‌تری پیدا کرد.

این خبرگزاری متعلق به سپاه پاسداران، در گزارش خود از فردی به نام رضا مصطفوی طباطبایی به عنوان دلال اصلی دکل‌های حفاری نفتی برای دولت ایران نام برده و نوشته مدیران وقت “شرکت تاسیسات دریایی” در جایگاه خریدار “دکل گم‌شده”، مدعی هستند شرکت فروشنده دکل، توسط “طباطبایی”، “آقازاده زینت‌الوزرای اصلاحات” و “مدیر کنونی وزارت نفت” به آنها معرفی شد و این سه نفر، واسطه‌‌ی اولیه‌ی قرارداد بوده‌اند.

بر اساس بخشی از متن قرارداد “محرمانه” میان “رضا مصطفوی طباطبایی” و “محمد مهاجرانی” که تصویر آن توسط “فارس” منتشر شده، طباطبایی در ازای دریافت مشاوره از مهاجرانی در خصوص خرید و فروش نفت خام و فراورده‌های نفتی و پتروشیمی، و نیز انواع کالا، تجهیزات و قطعات، می‌بایست ۴۰ درصد سود خالص معامله را به وی پرداخت کند.

محمد مهاجرانی در زمان انعقاد این قرارداد در مردادماه ۱۳۹۰ تنها ۲۹ سال داشت.

جزییات بیشتر را به همراه تصاویر این قرارداد می‌توانید در اینجا بخوانید و ببینید.

نظرتان را بنویسید