ویدئو: “هلی لاو” خواننده ترانه مقاومت در برابر داعش

تقاطع: “هلی لاو” با نام اصلی “هلن عبدالله”، ستاره موسیقی پاپ کردی است که گروهی از طرفدارانش او را با “شکیرا” و “لیدی گاگا” مقایسه می‌کنند. با این وجود، آن‌چه باعث توجه رسانه‌های خبری جهان به این خواننده‌ی ۲۶ ساله در هفته‌های اخیر شده، موزیک‌ویدئوهای او در حمایت از پیکارجویان کرد در جنگ با گروه “خلافت اسلامی” (داعش) است.

“هلی لاو” در یک خانواده‌ی مهاجر کرد عراقی و در شهر ارومیه در ایران متولد شد و در حال حاضر در شهر لس‌آنجلس امریکا زندگی می‌کند. او در آخرین روزهای ماه “می”، تازه‌ترین موزیک‌ویدئوی خود را با عنوان “انقلاب” (Revolution) منتشر کرد که در دو ماه گذشته نزدیک به ۱/۸ میلیون بار در یوتیوب دیده شده است.

او برای ساخت این ویدئو به یک پایگاه نظامی در سه کیلومتری خط مقدم جنگ رفت؛ جایی میان اربیل، پایتخت منطقه خودمختار کردستان و موصل، سنگر اصلی داعش.

وی درباره‌ی آن می‌گوید: «همه آن‌‌چه می‌بینید از پیش‌مرگه‌ها تا تانک‌ها واقعی هستند. صدای تیراندازی‌ها واقعی است. آن آدم‌ها، از نزدیک “دولت اسلامی” را حس می‌کنند. بعضی از آن‌ها اهل کوبانی در مرز ترکیه و سوریه هستند و برخی دیگر از یزیدی‌های سنجار.»

“لاو” اضافه می‌کند: «من می‌توانستم این ویدئو را در امریکا بسازم. اما می‌خواستم واقعیت جنگ را به تصویر بکشم. درگیری‌ها چند بار باعث توقف فیلم‌برداری شد و در نهایت تصویربرداری سه ماه طول کشید.»

او هم‌چنین در گفتگوی تازه‌ای با شبکه‌ی خبری “فاکس‌نیوز” می‌گوید از این‌که بعد از انتشار این موزیک‌ویدئو‌، توسط “داعش” تهدید به مرگ شده، نمی‌ترسد: «من خواستم تا حقیقت را بگویم. ده‌ها هزار پیش‌مرگه در حال جنگ با داعش هستند و به ما درس شجاعت می‌دهند… دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد.»

وی توضیح می‌دهد که مفهوم این موزیک‌ویدئو، “آزادی”، “صلح”، و “عدالت” است: «به عنوان یک هنرمند، فکر می‌کنم، که سلاح من یک اسلحه‌ی واقعی نیست. بلکه سلاح من، موزیک است. من هم وظیفه دارم که در این جنگ شرکت داشته باشم.»

“لاو” اضافه می‌کند: «پیام من این است که این جنگ، تنها جنگ کردستان نیست. داعش تنها دشمن کردها نیست. آن‌ها دشمن تمام جهان هستند.»

این خواننده‌ی جوان تاکید می‌‌کند که با وجود تهدید به مرگ شدن از سوی داعش، مصمم است که روی پیامش، تمرکز کند.

“هلی لاو” در پایان گفتگویش با “فاکس‌نیوز” از باراک اوباما، رییس جمهوری امریکا می‌خواهد که به جنگ با “داعش” کمک کند: «ما کمک و سلاح لازم داریم. اگر ما به پیش‌مرگه‌ها سلاح‌های بیشتری بدهیم، آن‌ها می‌توانند دشمن را نابود کنند. حتی همین حالا، آن‌ها با وجود آن‌که سلاح‌های قوی ندارند، در حال پیروزی هستند.»

نظرتان را بنویسید