تصویری: تظاهرات هزاران مخالف توافق هسته‌ای ایران در نیویورک

Stop-Iran-Deal-Protest-NY-8

تقاطع: عصر روز چهارشنبه (۲۲ جولای-۳۱ تیر) هزاران نفر از مخالفان توافق هسته‌ای ایران در میدان تایمز نیویورک جمع شدند و از کنگره امریکا خواستند تا این توافق پیشنهادی را رد کند.

این تظاهرات بزرگ توسط کارزار ” همین الان ایران را متوقف کنید” سازماندهی شده بود که عمدتا شامل حامیان اسراییل می‌شود؛ هرچند که سازمان‌دهندگان اعلام کردند که این اعتراض، امریکاییانی از مذاهب و اعتقادات سیاسی مختلف را نمایندگی می‌کند.

جمعیت معترضان در طول این مراسم اعتراضی سه ساعته، بارها خطاب به چاک شومر، سناتور ارشد دموکرات از ایالت نیویورک شعار می‌دادند: «معامله را بکش!»

سناتور شومر که در واشنگتن به سر می‌برد در پاسخ به معترضان در بیانیه‌ای اعلام کرد که توافق را خوانده است و پیش از تصمیم‌گیری برای این‌که چه رایی به متن توافق بدهد، با کارشناسانی از هر دو طیف موافق و مخالف صحبت خواهد کرد.

یکی از سخنرانان این تظاهرات، آلن دِرشویتز، یک وکیل برجسته یهودی بود که خطاب به جمعیت گفت که «به عنوان یک لیبرال دموکرات با این توافق مخالف است». او افزود که معتقد است که دولت اوباما بدون وارد کردن کنگره به مذاکرات، دموکراسی را نادیده گرفته است.

هم‌زمان، پیتر کینگ، نماینده جمهوری‌خواه نیویورک در مجلس نمایندگان امریکا و رییس سابق کمیته امنیت داخلی در این مجلس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که حتی بعد از شرکت در جلسه‌ای با جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده، معتقد است که توافق هسته‌ای ایران، «توافقی بد برای امریکا» است.

آقای کینگ هم‌چنین بردن توافق به شورای امنیت سازمان ملل توسط دولت اوباما پیش از تصویب آن در کنگره امریکا را «کاملا اشتباه و متکبرانه» توصیف کرد و افزود که تصمیم قطعی‌اش این است که به این توافق رای منفی بدهد.

جرج پتاکی، فرماندار پیشین نیویورک، دیگر سخنران این برنامه بود که در مخالفت با توافق گفت: «این دولت، بیش از صد میلیارد دلار را آزاد خواهد کرد در حالی که می‌داند بخشی از آن، صرف جنایت علیه بشریت خواهد شد.»

تصاویری از سعید عابدینی، امیر حکمتی و جیسون رضاییان، سه ایرانی-امریکایی زندانی در ایران و رابرت لوینسون، مامور سابق اف.بی.آی که سال ۲۰۰۷ در جزیره کیش مفقود شد و احتمال می‌رود که هم‌چنان در ایران نگهداری می‌شود، از جمله تصاویری بود که در جایگاه سخنرانان این برنامه دیده می‌شد.

سازمان‌دهندگان این تظاهرات، شمار شرکت‌کنندگان در آن را ۱۲ هزار نفر کرده‌اند. پلیس این رقم را ۸ هزار نفر تخمین زده است.

One thought on “تصویری: تظاهرات هزاران مخالف توافق هسته‌ای ایران در نیویورک

  1. هدف توافق هستع ای نیست.آمریکا همیشه متحد دولتهای دیکتاتور برای سرکوبی مردم بوده است.چه رژیمی بهتر از ایران می توانست به راحتی نیروهای سیاسی را سرکوب کند.هدف نابود کردن کشور ها و به گرسنهگی کشیدن آنها به حدی است که مردم در مقابل آمریکا به زانو در بیایند و بخواهند که برای کار۵۰ سنت مزد دریافت کنند.باید یک در صدی ها دنیا را کنترل کنند و ۹۹ در صدی ها در فقر کامل زندگی کنند.در آمد یک انسان در”لائوس” و فلیپین و کامبوجیا یک دلار در روز است ولی در همان کشور چندین ثروت مند کشور و دولت را می چرخانند.در ایران هنوز این اتفاق نیفتاده چون ایران دارای منابع زیر زمینی عظیمی از نفت و گاز است و باید اول غارت شود و بعد به زانو در آید.اگر دنیا مخالف اتم هسته ای است چرا بی ثبات ترین کشور دنیا ،پاکستان باید داشته باشد و هیچ ایرادی ندارد و چرا از همان سال های دهه هفتاد میلادی که طرحش را آلمان به ایران داد را اعتراض نکردند.حدود ۴۰ سال است که اتم هسته ای منبع در آمد کشور های دنیا شده و فقر و بدبختی نصیب مردم شده.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: