آلبوم عکس: زنی که در ۱۰۱ سالگی از مرتفع‌ترین برج خارج لندن پایین آمد

Doris Long - World Record -9

تقاطع: یک زن ۱۰۱ ساله بریتانیایی با تکمیل فرود سالانه خود از ارتفاع ۱۷۰ متری برج اسپینِکر در شهر پورتسموث انگلستان، توانست رکورد جهانی تازه‌ای را به نام خود ثبت کند.

“دوریس لانگ” که نام “دوریس جسور” را برای خود انتخاب کرده، یک سال پیش‌‌تر، در ماه می ۲۰۱۴ نیز در سن ۱۰۰ سالگی از بخشی از همین برج که بلندترین برج بریتانیا در خارج از شهر لندن است، پایین آمده بود.

خانم لانگ از ۸۵ سالگی، پایین آمدن از برج‌های مرتفع را با هدف جمع‌آوری کمک‌های خیریه برای آسایشگاه تحت مدیریت خود در شهر واترلوویل در حومه‌ی لندن آغاز کرده است.

او در فرود امسال خود که شانزدهمین فرودش به شمار می‌آمد، ۹۴ متر را در مدت نیم‌ساعت پایین آمد و میزان کمک نقدی جمع‌آوری‌شده برای آسایشگاهش را به بیش از ۱۱ هزار پوند رساند.

وی که با وجود باد و باران از تصمیم خود برای پایین آمدن از برج منصرف نشده بود، بعد از رسیدن به پایین برج گفت: «امسال از سال قبل هم سخت‌تر بود. باد زیادی می‌وزید که باعث شد کمی تاب بخورم. با این وجود حس خوبی دارم و فکر می‌کنم ارزشش را داشت.»

دوریس لانگ که دارای یک دختر، سه نوه، هفت نتیجه، و دو نبیره است، ابراز امیدواری کرد که سال آینده نیز بتواند این چالش را تکرار کند.

او تاکید می‌کند که در تمام این سال‌ها، هرگز احساس ترس نکرده‌ است.

نظرتان را بنویسید