بازداشت ۵۰ دختر و پسر جوان در یک پارتی در حومه دزفول

Party-Iran-2

تقاطع: خبرگزاری “فارس”، متعلق به سپاه پاسداران، از بازداشت ۵۰ دختر و پسر جوان در یک پارتی در حومه دزفول در استان خوزستان خبر داده است.

این خبرگزاری به نقل از یک “منبع آگاه” نوشته که این جوانان یک‌شنبه‌شب (۲۸ تیر-۱۹ جولای) در باغی در شهر شمس‌آباد از توابع دزفول، «به صورت مختلط و در وضع نامناسبی اقدام به جشن و شادی می‌کردند» به طوری که «سر و صدای ناشی از خوش‌گذرانی این افراد به حدی بود که جریان به اطلاع پلیس رسانده شد».

به گفته‌ی این منبع، این جوانان ۲۰ تا ۲۵ ساله که ۲۶ نفر از آنها دختر و ۲۴ نفر دیگر پسر بودند، صبح روز دوشنبه «در وضعیت نامناسبی بازداشت و برای تحقیق و تشکیل پرونده به یکی از مراکز پلیس منتقل شدند».

وی با بیان این‌که همه‌ی بازداشت‌شدگان از اهواز برای «تفریح و خوش‌گذرانی» به این باغ رفته بودند، اضافه کرده که از آن‌ها «وسائل مختلف لهو و لعب، مشروبات الکلی و… کشف و ضبط شده است».

خبرگزاری “فارس” در پایان این خبر مدعی شده که «دزفول به دارالمومنین معروف است و مردمان این شهرستان جزو مذهبی‌ترین شهرهای استان خوزستان هستند».

تازه‌ترین مورد بازداشت‌ جوانان شرکت‌کننده در یک مهمانی‌، در ادامه‌ی بازداشت‌های مشابه ماه‌های گذشته در تهران و سایر شهرهای ایران صورت می‌گیرد.

در یکی از آخرین این موارد، روز ۵ خردادماه، دادستان شهرستان پردیس در شرق تهران از دستگیری ۸۹ نفر در جریان یک مهمانی شبانه در این شهرستان خبر داد و مدعی «انهدام بزرگ‌ترین باند برگزاری پارتی‌های شبانه در شرق استان تهران» شد.

حیدر فتاحی، به خبرگزاری “فارس” گفته بود که محل این مهمانی، یک سفره‌خانه سنتی در روستایی در اطراف شهرستان پردیس بود و در آن، دختران و پسران جوانی که «از طریق شبکه‌های اجتماعی هم‌چون وایبر، واتس‌اپ، لاین، تانگو و اینستگرام، دعوت می‌شدند، تا نیمه‌های شب به رقص و پایکوبی می‌پرداختند».

در آخرین روزهای سال گذشته خورشیدی نیز وب‌سایت “دفاع‌پرس” متعلق به “بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس” از هجوم نیروهای اطلاعات بسیج تهران‌سر و ماموران “پلیس امنیت اخلاقی” به یک مهمانی در یک باشگاه بدن‌سازی در غرب تهران و بازداشت ۴۰ مرد و ۲۰ زن خبر داده بود.

پیش‌تر در ده روز نخست اسفندماه نیز دست‌کم ۹۵ نفر در دو مهمانی جداگانه در اطراف مشهد دستگیر شده بودند.

این‌گونه برخوردها با شهروندان و به ویژه جوانان در ایران در حالی صورت می‌گیرد که حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی، روز ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴ (۲ مهر ۱۳۹۳) در حاشیه‌ی حضور خود در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد در نیویورک، در جلسه‌ای در بنیاد “امریکای نو” (New America) و در پاسخ به سوال “فرید زکریا”، گرداننده‌ی جلسه، در خصوص حکم زندان و شلاق برای جوانان سازنده‌ی یک موزیک‌ویدئو در ایران، گفته بود که فکر نمی‌کند «این قبیل مشکلات در ایران وجود داشته باشد که اگر گروهی بخواهند شادی کنند مورد تعرض قرار بگیرند یا دستگیر بشوند».

One thought on “بازداشت ۵۰ دختر و پسر جوان در یک پارتی در حومه دزفول

  1. The youth participation both girl and boys for celebrating some events is not a crime until a crime take place like raping. But I want to add that it depends where it take place in an Islamic society or western society, if takes place in an Islamic society then it will be considered as crime.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: