مریم شفیع‌پور پس از دو سال حبس از زندان اوین آزاد شد

Maryam-Shafipour-Evin-1

تقاطع: مریم شفیع‌پور،‌ فعال دانشجویی محروم از تحصیل، پس از تحمل دو سال حبس، دقایقی قبل از زندان اوین تهران آزاد شد.

خانم شفیع‌پور، روز ۵ مردادماه ۱۳۹۲، پس از احضار به دادسرای امنیت تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او پس از ۲۲۰ روز بازداشت موقت که بیش از دو ماه از آن در سلول‌های انفرادی سپری شد، از سوی شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی، به ۷ سال حبس محکوم گردید که این حکم بعدتر در دادگاه تجدیدنظر به ۴ سال حبس کاهش یافت.

«اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» از جمله اتهامات مریم شفیع‌پور در این پرونده اعلام شد.

در این میان، با اجرای قانون جدید مجازات اسلامی و درخواست وکیل خانم شفیع‌پور برای اعمال ماده ۱۳۴ این قانون که بر تجمیع مجازات‌ها تاکید دارد، محکومیت قابل اجرای این فعال پیشین دانشجویی به دو سال حبس تبدیل شد که این محکومیت امروز پنج‌شنبه (۲۵ تیر-۱۶ جولای) به پایان رسید.

گفتنی است مریم شفیع‌پور در جریان انتخابات مناقشه‌برانگیز خرداد ۸۸، از اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی بود. وی در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس، تعلیق‌شده به مدت ۵ سال، محکوم شده بود. او هم‌چنین پس از دو ترم تعلیق از تحصیل، در حالی که در ترم هشتم بود، از دانشگاه اخراج شد.

Maryam-Shafipour-Released-1

One thought on “مریم شفیع‌پور پس از دو سال حبس از زندان اوین آزاد شد

  1. خانم بیات از این عزیزان شرم بکنند که مارهای حکومت بشدت اسلامی را با یاری رساندن افعی کردند تا این شجاعان و نورچشمانمان را اسیر و اواره کنند. درود و تعظیم من بر این جگرگوشه های میهنمان

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: