وقوع اسیدپاشی‌های هم‌زمان روی سه زن در بوکان

Acid_attack

تقاطع: شام‌گاه سه‌شنبه (۲۳ تیر-۱۴ جولای) سه زن ۵۱، ۳۱، و ۲۸ ساله در بلوار کردستان شهرستان بوکان در استان آذربایجان غربی، مورد حمله‌ی اسیدپاشی قرار گرفتند و به درمانگاه “امام علی” این شهرستان منتقل شدند.

آن‌گونه که جمال خسروی، فرماندار بوکان به خبرگزاری دولتی “برنا” (متعلق به وزارت ورزش و جوانان) گفته، «ساعت یک بامداد چهارشنبه زنی ۵۱ ساله با مرکز ۱۱۰ تماس گرفت و اعلام کرد که در هنگام پیاده‌روی به همراه اعضای خانواده، مانتواش در اثر پاشیدن اسید، از ناحیه پشت به پایین سوراخ سوراخ شده است».

به گفته‌ی آقای خسروی، چند دقیقه بعد از این تماس، ابتدا زنی ۳۱ ساله در تماس با ۱۱۰، خبر از وقوع اتفاقی مشابه در همان مکان داد و به دنبال آن، زنی ۲۸ ساله نیز در تماسی اظهار داشت که در بلوار کردستان به روی آرنجش اسید پاشیده شده است.

این زن که متصدی یک لباس‌فروشی است در شرح بیشتر ماجرا گفته که «بعد از احساس سوختگی در آرنج دستش به عقب بر می‌گردد و فردی را می‌بیند که با عجله سوار یک خودرو می‌شود».

فرماندار بوکان خاطرنشان کرده که در جلسه‌ی اضظراری که بعد از این حوادث در بوکان تشکیل شده، «پلیس بوکان بر عمدی بودن این اتفاقات تاکید کرده و احتمال داده از طریق سرنگ این عمل صورت گرفته است».

جمال خسروی هم‌چنین احتمال داده که «این عمل به هدف ایجاد رعب در میان مردمی که در شب‌های رمضان به بازاری که در بلوار کردستان تشکیل می‌شود حضور پیدا می‌کنند، صورت گرفته است».

وی اضافه کرد: «در حال حاضر در کنار بررسی فیلم ضبط‌شده توسط دوربین‌های مداربسته محل حادثه، از سه زنی که در این حادثه هدف قرار گرفته‌اند در حال گرفتن جزییات دقیق حادثه هستیم تا در کمترین زمان ممکن عامل یا عاملان این حادثه شناسایی و دستگیر شوند.»

خسروی در پایان مدعی شد که «هم‌اکنون امنیت کامل در شهر و محل حادثه به مانند روزهای قبل برقرار است».

وقوع این اسیدپاشی‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که حدود ده روز قبل (۴ تیر) نیز رسانه‌های ایران از وقوع دو حادثه اسیدپاشی در شهرستان‌های کوهدشت در استان لرستان و خوی در آذربایجان غربی خبر داده بودند.

قربانیان آن حملات، دو زن جوان بودند که توسط برادرشوهر و شوهر سابق خود مورد حمله قرار گرفته بودند.

دو روز پیش از آن حوادث نیز یک عضو مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که سالانه ۳۰۰ مورد اسیدپاشی در کشور روی می‌دهد.

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرگزاری “خانه ملت”، متعلق به “مجلس”، تاکید کرد که اسید به «ابزار مجرمانه دم دستی» در ایران تبدیل شده است.

One thought on “وقوع اسیدپاشی‌های هم‌زمان روی سه زن در بوکان

  1. ننگ و نفرت بر خمینی دروغگو که این حکومت ضدای انی را بنیان گذاشت و لعن و انزجار بر خامنه ای دزد که مشتی تروریست و ادمربا و بمبگذار بین المللی را بعنوان کارگزاران حکومت اسلامی در ایران هدایت میکند

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: