تصویری: داور ایرانی مهم‌ترین رویداد تنیس جهان را قضاوت می‌کند

Ali-Nili-3

تقاطع: یک داور ایرانی، دیدار فینال مسابقات تنیس ویمبلدون به عنوان قدیمی‌ترین و معتبرترین تورنمنت تنیس جهان را قضاوت خواهد کرد.

این دیدار ساعت ۲ بعدازظهر امروز یکشنبه (۱۲ جولای-۲۱ تیر) به وقت لندن، میان نواک جوکویچ و راجر فدرر، نفرات اول و دوم رده‌بندی تنیس مردان جهان برگزار خواهد شد و آن‌گونه که روزنامه‌ی “شرق” و خبرگزاری “ایرنا” نوشته‌‌اند، قضاوت آن را علی نیلی، داور مطرح ایرانی بر عهده دارد.

آقای نیلی در سال ۲۰۱۳، نشان طلای «سرداوری و نظارت» به عنوان بالاترین درجه‌ی داوری را از فدراسیون جهانی تنیس دریافت کرد و سال گذشته نیز دیدار نیمه‌نهایی ویمبلدون را میان نواک جوکوویچ و گریگور دیمیتروف قضاوت کرده بود.

او در مسابقات امسال نیز در دور دوم بر صندلی داوری مسابقه رافائل نادال اسپانیایی و داستین برآون آلمانی نشست که در این دیدار، نادال به حریف نه چندان قدرتمند خود باخت و از دور مسابقات کنار رفت.

نیلی با قضاوت فینال ویمبلدون، اولین ایرانی خواهد بود که دیدار نهایی یک “گرند اسلم” را داوری می‌کند.

جوکویچ و فدرر، روز جمعه در مسابقات نیمه‌نهایی به ترتیب بر ریشارد گاسکه فرانسوی و اندی مورای بریتانیایی با نتایج مشابه ۰-۳ پیروز شدند.

در دسته‌ی زنان مسابقات ویمبلدون نیز دیروز شنبه (۱۱ جولای)، سرنا ویلیامز موفق شد در دو سِت بر گابرینه موگوروزا اسپانیایی پیروز شود و ششمین قهرمانی خود در ویمبلدون و بیست‌ویکمین قهرمانی در مسابقات “گرند اسلم” را جشن بگیرد.

ویلیامز پیش‌تر در دیدار نیمه‌نهایی، حریف قدیمی خود، ماریا شاراپوا را شکست داده بود.

One thought on “تصویری: داور ایرانی مهم‌ترین رویداد تنیس جهان را قضاوت می‌کند

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: