آلبوم عکس: ادامه ۱۱ سال شکست‌ناپذیری ویلیامز در برابر شاراپوا

Serena Williams Wins Maria Sharapova-July2015-2

تقاطع: سرنا ویلیامز، تنیسور شماره‌ی یک جهان در دسته‌ی زنان با پیروزی بر ماریا شاراپوا، برای هشتمین بار به دیدار فینال مسابقات تنیس ویمبلدون راه یافت.

ویلیامز ۳۳ ساله در مسابقه‌ی نیمه‌نهایی که روز پنج‌شنبه (۹ جولای-۱۸ تیر) در لندن برگزار شد، در دو سِت با نتایج ۶-۲ و ۶-۴ مقابل شاراپوا به پیروزی رسید تا رکورد ۱۱ سال شکست‌ناپذیری خود در برای این تنیس‌باز روسی‌الاصل را حفظ کند. حساب دیدارهای رودررو این دو در حال حاضر ۱۸-۲ است.

این بیست‌وپنجمین حضور ویلیامز در فینال مسابقات “گرند اسلم” است که در صورت پیروزی در آن به بیست‌ویکمین قهرمانی خود در این مسابقات دست خواهد یافت و یک گام دیگر به رکورد ۲۲ عنوان قهرمانی اشتفی گراف، بهترین تنیسور جهان در دهه‌ی نود میلادی نزدیک‌تر می‌شود.

این تنیسور امریکایی پیش‌تر در بهمن‌ماه گذشته نیز در فینال مسابقات اوپن استرالیا، بر شاراپوا پیروز شده بود.

حریف ویلیامز در دیدار نهایی ویمبلدون، گاربین موگوروزا، تنیسور ۲۱ ساله‌ی اسپانیایی است که در مسابقه نیمه‌نهایی بر اگنیشکا ردونسکا لهستانی پیروز شد.

در دسته‌ی مردان نیز راجر فدرر و اندی مورای یکی از دو دیدار نیمه‌نهایی را برگزار خواهند کرد و دیگر دیدار این مرحله نیز میان نواک جوکوویچ صربستانی و ریشارد گاسکه فرانسوی برگزار خواهد شد.

نظرتان را بنویسید