آلبوم عکس: برگزاری فستیوال سالانه سن فرمین در اسپانیا

San-Fermin-Festival2015-12

تقاطع: فستیوال سالانه‌ی “سَن فِرمین” از ظهر روز دوشنبه (۶ جولای-۱۵ تیر) در میدان اصلی شهر پامپلونا در شمال اسپانیا آغاز شد. در روز افتتاحیه‌ی این مراسم که “چوپینازو” نام دارد، هزاران نفر از شهروندان اسپانیایی و گردشگرانی که از سراسر دنیا به پامپلونا آمده‌ بودند، به رقص و پایکوبی و نوشیدن شراب‌ پرداختند.

از روز دوم این جشن نه روزه، هر روز راس ساعت ۸ صبح، گاو‌های خشمگین در خیابان‌های باریک شهر رها می‌شوند و شرکت‌کنندگانی که لباس سفید پوشیده‌اند و نمادهای قرمز در دست دارند آن‌ها را به سمت میدان گاوبازی شهر هدایت می‌کنند. جایی که گاوها پس از مبارزه با گاوبازان کشته می‌شوند. پس از آن شرکت‌کنندگان در فستیوال تا پایان شب به جشن و شادی می‌پردازند؛ می‌نوشند و مراسم مذهبی‌شان را به جا می‌آورند.

برگزاری این جشن سنتی که تا نیمه‌شب ۱۴ جولای (۲۳ تیر) ادامه پیدا می‌کند، امسال نیز با اعتراض فعالان حقوق حیوانات روبه‌رو شده است.

سن‌فرمین، نام یکی از مبلغان عیسی مسیح در قرن سوم میلادی بود که به جرم «تبلیغ مسیحیت» توسط رومی‌ها گردن زده شد و پس از آن، تن بی سر وی به گاوی خشمگین متصل و در شهر کشیده‌شد تا تکه تکه شود. در این هنگام زنی از پامپلونا با لباس سفید به کمک او رفت و سعی کرد مانع از این کار شود. از این رو در جریان فستیوال سن فرمین، زنان و مردان با پوشیدن لباس‌های سفید و بستن دستمال قرمز، آن حادثه را یادآوری می‌کنند.

بر اساس آمار ثبت‌شده از سال ۱۹۲۴ تا به امروز ۱۵ نفر توسط گاوهای خشمگین کشته شده‌اند که آخرین آن‌ها یک جوان ۲۷ ساله بود که شش سال قبل پس از آن‌که یک گاو، شاخش را در قلب و گردنش فرو برد، جان باخت.

در چهار روز نخست مراسم امسال نیز دست‌کم ۸ نفر از جمله دو امریکایی، یک استرالیایی و یک بریتانیایی توسط گاوهای خشمگین مجروح شده‌اند.

نظرتان را بنویسید