تصویری: رقصنده مصری به اتهام “اشاعه فسق‌وفجور” به یک سال حبس محکوم شد

تقاطع: یک رقصنده و خواننده مصری که در اواخر ماه می (اوایل خرداد) به دلیل انتشار یک موزیک ویدئوی سطح پایین بازداشت شده بود، از سوی دادگاهی در این کشور به اتهام “اشاعه فسق و فجور” به یک سال حبس محکوم شد.

“سلمى الفولى” در این ویدئو که “سیب ایدی” یا “دستم را رها کن” نام دارد، در حالی که یک لباس کوتاه بدون آستین و باز بر تن دارد، عربی می‌رقصد و از لذت ناشی از لمس شدن و تعرض جنسی در یک اتوبوس می‌خواند. وائل الصدیقی، دوست‌پسر خانم الفولی نیز او را در این ویدئو همراه می‌کند.

این ویدئو که حاوی تصاویر کلوزآپ از سینه و پاهای برهنه الفولی است، تا کنون بیش از ۱/۱ میلیون بار بر روی یوتیوب دیده شده و انتشار آن پس از بازداشت این رقصنده، افزایش یافته است.

“سلمی الفولی” پس از انتشار این ویدئو مدعی شد که آن را با هدف دست انداختن و مسخره کردن سلبریتی‌هایی که رفتار بیش از حد جنسی دارند، ساخته است. ادعایی که از سوی دادستان پذیرفته نشد و او ویدئو را “مخل اخلاق” دانست.

دادگاه هم‌چنین وائل الصدیقی، کارگردان ویدئو را نیز به صورت غیابی به یک سال حبس محکوم کرده است. آقای الصدیقی پیش از این‌که بازداشت شود از مصر خارج شد و گفته می‌شود که در حال حاضر در تونس به سر می‌برد.

او درباره‌ی این ویدئو مدعی شده که یک “آزمایش اجتماعی” بود برای این‌که ببینید یک ویدئوی سطح پایین مانند این، چه میزان در فضای اینترنت منتشر می‌شود.

در همین حال وب‌سایت “اینترنشنال بیزینیس تایمز” گزارش داده که الفولی در گذشته نیز هفت بار با اتهامات مشابه انجام عمل “زشت” روبه‌رو شده بود.

مانند بیشتر کشورهای با اکثریت جمعیت مسلمان، مصر قوانین سفت و سختی در خصوص آن‌چه از نظر اسلام “بی‌عفتی” نامیده می‌شود دارد و این اتهام می‌تواند از چند ماه تا چند سال زندان را برای فرد به همراه داشته باشد. هم‌چنین بر اساس این قوانین، زنان می‌بایست سینه و بازوهای‌شان را در اماکن عمومی بپوشانند.

در همین ارتباط، پیش‌تر در ماه نوامبر ۲۰۱۴، هشت مرد به اتهام ثبت یک جشن ازدواج هم‌جنس‌گرایانه به سه سال حبس محکوم شدند.

3 thoughts on “تصویری: رقصنده مصری به اتهام “اشاعه فسق‌وفجور” به یک سال حبس محکوم شد

  1. خوب این بدبخت هم حق داره خودش هم میدونه صدای درست و حسابی نداره ولی واسه عشقش به شهرت مجبوره پستون های بزرگش رو موقع خوندن بلرزونه تا واسه مخاطب شیرینی این صحنه باعث بشه صداش قابل تحملتر بشه و واسه پستونهاش هم که شده مردم اهنگش رو تا اخر گوش بدن. شیوه کار امدی رو انتخاب کرده که جواب میده

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: