آستان قدس رضوی ایجاد دفاتر صیغه در مشهد را تکذیب کرد

Haram-Mashhad

تقاطع: سرپرست اداره کل روابط عمومی “آستان قدس رضوی”، اخبار منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در خصوص ایجاد “دفاتر صیغه” در “حرم” امام هشتم شعیان را تکذیب کرد.

احمد هاشم‌آبادی روز سه‌شنبه (۹ تیر-۳۱ ژوئن) در گفتگو با وب‌سایت “آستان قدس رضوی”، اخبار منتشرشده در این خصوص را “شایعه” خواند و گفت: «این سخن‌پراکنی‌ها که از سوی جریان‌های معاند مدیریت می‌شوند، پیش از این نیز سابقه داشته‌اند و هدفی جز تخریب وجهه معنوی اماکن متبرکه و ایجاد شبهه در اذهان عموم مردم به ویژه جوانان ندارند.»

آقای هاشم‌آبادی با بیان این‌که «این شایعه چند سال قبل نیز در قالب شب نامه و پست الکترونیک توزیع شده بود»، افزود: «چنان‌چه هر مخاطب آگاهی، حتی آشنایی اندکی نیز با اصول فقهی و ساختار تشکیلاتی آستان قدس رضوی و حرم امام‌رضا داشته باشد، به کذب و بی پایه و اساس بودن چنین اعلامیه‌های جعلی و ساختگی پی می‌برد.»

گفتنی است در چند سال خیر، گزارش‌های متعددی درباره‌ی گسترش “توریسم سکس” در شهرهای مذهبی ایران هم‌چون مشهد و قم منتشر شده است.

در همین ارتباط، وب‌سایت روزنامه انگلیسی گاردین روز ۷ می (۱۷ اردیبهشت) امسال، گزارشی را با عنوان «زیارت، غذا، سکس و پارک آبی در شهر مقدس ایران، مشهد» منتشر کرد که بخش مهمی از آن به مشاهدات خبرنگار این روزنامه از تن‌فروشی زنان این شهر به زائران خارجی و به ویژه عراقی اختصاص داشت.

این گزارش با اشاره به جمعیت قابل توجه زنان تن‌فروش در مشهد نوشته بود که این زنان اغلب در قالب “صیغه” فعالیت می‌کنند و قیمت‌شان برای هر شب، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

خبرنگار گاردین هم‌چنین از طریق یک دلال سکس، موفق شد با یکی از این زنان صحبت کند و از او درباره‌ی مشتریان عراقی‌اش بپرسد.

این زن در پاسخ گفته بود: «اغلب عراقی‌ها واقعاً مردم خوبی هستند. بعضی از آن‌ها بسیار خجالتی هستند؛ اما در کل دست‌ودل‌باز و مهربان هستند. هنگام خداحافظی، بسیاری از آن‌ها حتی پولی بیش از مبلغ توافق می‌پردازند تا هم‌چنان از طریق وایبر و فیسبوک در ارتباط باشیم.»

نظرتان را بنویسید