نایب‌رییس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس: مقامات ۵+۱ عرق‌ می‌خورند و هذیان می‌گویند

Mansoor-HaghighatPour

تقاطع: نایب‌رییس “کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی” مجلس شورای اسلامی می‌گوید برخی اظهارات مقامات کشورهای ۵+۱ را نباید جدی گرفت چرا که «آن‌ها بعضی مواقع “عرق‌خوری” می‌کنند و دُز مصرف مشروبات الکی‌شان بالا می‌رود و هذیان می‌گویند».

منصور حقیقت‌پور این اظهارات را در واکنش به سخنان هفته‌ی گذشته‌ی “لوران فابیوس”، وزیر امور خارجه فرانسه و در گفتگو با “باشگاه خبرنگاران” بیان کرده است.

آقای فابیوس در سخنان خود تاکید کرده بود که فرانسه توافقی که اجازه دسترسی به تاسیسات نظامی ایران را ندهد، امضا نخواهد کرد.

این در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به صراحت گفته که اجازه نمی‌دهد بازرسان غربی از تاسیسات نظامی ایران بازدید و با دانشمندان هسته‌ای این کشور گفتگو کنند.

این در حالی است که شام‌گاه شنبه (۹ خرداد-۳۰ می) مهرداد بذرپاش، عضو هیات رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی از لیستی ۲۳ نفره از فرماندهان نظامی و دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی خبر داد که درخواست “بازجویی” از آن‌ها توسط مذاکره‌کنندگان امریکایی به همتایان ایرانی‌شان ارائه شده است.

او از علی شمخانی، “دبیر شورای عالی امنیت ملی”، فریدون عباسی، رییس پیشین سازمان انرژی اتمی، و کامران دانشجو، وزیر علوم در دولت محمود احمدی‌نژاد، به عنوان افرادی نام برد که اسم‌شان در این فهرست قرار دارد.

آقای شمخانی، در گفتگویی که هم‌زمان با این اظهارات با شبکه یک تلویزیون دولتی ایران انجام می‌داد، وجود این لیست ۲۳ نفره را تایید کرد و افزود که نام خودش، به عنوان اولین نفر لیست دیده ‌می‌شود.

او هم‌چنین ترتیب قرار گرفتن اسامی در این لیست را “مسخره” خواند و گفت: «اگر توانستیم به توافق برسیم که چه بهتر اما اگر این‌طور نشد، صدمه‌ای به ما وارد نمی‌شود.»

نظرتان را بنویسید