جهانگیر الماسی: سخنان سلحشور باعث تغییر نگاه آنجلینا جولی شد

Almasi-Salahshoor

تقاطع: جهانگیر الماسی، از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون ایران، می‌گوید اظهارات چهار سال قبل فرج‌الله سلحشور درباره‌ی آنجلینا جولی باعث «تغییر نگاه» این بازیگر سرشناس امریکایی در بازی کردن در فیلم‌هایش شد.

آقای الماسی روز سه‌شنبه (۵ خرداد-۲۶ می‌) در جریان مراسم تجلیل از سلحشور که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: «مدتی پیش در سفری که به خارج از کشور داشتم، فردی از من پرسید شما آقای سلحشور را می‌شناسی؟ ایشان چطور آدمی است؟ و من هم در پاسخ گفتم او فردی است که به حرف‌هایی که می‌زند کاملاً اعتقاد دارد. به نظر من معرفتی که در کلام سلحشور در پاسخ به آنجلینا جولی بود، وی را تحت تأثیر قرار داد و باعث شد که او حتی در بازی کردن در فیلم‌هایش تغییر نگاهی داشته باشد و من از این جهت به سلحشور تبریک می‌گویم.»

آقای سلحشور از جمله کارگردانان سینمای ایران است که هم‌چون جهانگیر الماسی در دسته‌ی “سینماگران ارزشی” حامی حکومت قرار می‌گیرد.

او در مهرماه ۱۳۹۰ و به دنبال انتشار اخباری مبنی بر تلاش یک تهیه‌کننده‌ی سینما برای دعوت از آنجلینا جولی به ایران گفته بود: «آمدن آنجلینا جولی به ایران اتفاق خوبی برای سینمایی که “فاحشه‌خانه‌” است، به حساب می‌آید. این سینما باید هم برای ادامه فعالیت خود، “فاحشه بین‌المللی” بیاورد.»

این اظهارات که در آن زمان، بازتاب گسترده‌ای در فضای رسانه‌ای ایران پیدا کرد، باعث شد تا شماری از بازیگران زن سینما هم‌چون ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، نگار جواهریان، هانیه توسلی و باران کوثری شکایتی را در دادگاه علیه سلحشور طرح کنند که به دنبال آن، این کارگردان از سخنان پیشین خود عذرخواهی کرد و در عین حال، مدعی شد که اظهاراتش بد منعکس شده است.

گفتنی است در مراسم تجلیل از فرج‌الله سلحشور که در خبرگزاری “فارس”، متعلق به سپاه پاسداران برگزار شد، چهره‌هایی چون محمدحسین صفاری هرندی و محمد حسینی، دو “وزیر ارشاد” دولت‌ احمدی‌نژاد، محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی پیشین این وزارت‌خانه، حمید رسایی، عضو مجلس شورای اسلامی، و حسین حدادیان، مداح حکومتی، حضور داشتند.

تصاویر بیشتری از این مراسم را می‌توانید در اینجا ببینید.

نظرتان را بنویسید