ویدئو: درآمد ۱۵۰ هزار دلاری رونی کُلمَن در ازای بازدید از «گلزار شهدا» در تهران

تقاطع: رونی کُلمَن، قهرمان پیشین و مربی کنونی پرآوازه‌ی بدنسازی جهان که برای برگزاری کلاس و سمینار آموزشی به ایران سفر کرده بود، بعد از لغو تمام برنامه‌های آموزشی‌اش، جمعه‌شب (۴ اردیبهشت-۲۴ اپریل) ایران را به مقصد امریکا ترک کرد.

کلمن ۵۱ ساله که سابقه‌ی هشت دوره قهرمانی معتبرترین مسابقات بدنسازی حرفه‌ای جهان موسوم به “مستر المپیا” را در کارنامه‌ی خود دارد، در طول دو روز اقامت خود در ایران، تنها از “گلزار شهدا” در “بهشت زهرا” بازدید کرد و پس از آن تمام برنامه‌های از پیش اعلام‌شده‌ی او شامل چهار دوره عمومی و تخصصی بدنسازی و تغذیه، سمینار آموزشی، و حتی نشست خبری‌اش لغو شد.

علی نجفی، رییس شرکتی که میزبان کلمن در ایران بود، در پاسخی کوتاه در خصوص دلیل لغو برنامه‌های او گفت: «مسائلی پیش آمده که برگزاری این دوره‌ها را لغو کردند.»

ناصر پورعلی‌فرد، رییس فدراسیون بدنسازی ایران نیز در پاسخ به پرسش مشابهی به گفتن این جمله اکتفا کرد که «حتما به مصلحت بوده است».

این در حالی است که آن‌گونه که خبرگزاری‌های رسمی ایران گزارش کرده‌اند، کلمن برای حضور در ایران، ۱۵۰ هزار دلار دریافت کرده است.

از سوی دیگر، از علاقه‌مندان به شرکت در کلاس‌های کلمن، به ازای هر نفر مبالغی بین ۵۵۰ هزار تا یک میلیون و هشتصد هزار تومان دریافت شده بود که با توجه به لغو کلاس‌ها، این مبالغ قرار است طی هفته‌ی آینده، پس داده شود.

گفتنی است در روزهای گذشته، سفر این قهرمان پرآوازه‌ی بدنسازی به ایران و به ویژه برگزاری کلاس آموزشی توسط او برای خانم‌ها، انتقادهایی را از سوی رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران به دنبال داشته است.

به دنبال این انتقادها، مسوولان وزارت ورزش و جوانان و دعوت‌کنندگان کلمن اعلام کرده بودند که او در جریان سفرش، نه برای زنان فیگور می‌گیرد و نه با آن‌ها عکس می‌اندازد؛ و به طور کلی هیچ حرکت “غیرشرعی” در جریان سفر او رخ نخواهد داد.

وعده‌ای که به نظر می‌رسد در نهایت با لغو تمام برنامه‌های این چهره‌ی مطرح بدنسازی، عملی شد.

One thought on “ویدئو: درآمد ۱۵۰ هزار دلاری رونی کُلمَن در ازای بازدید از «گلزار شهدا» در تهران

  1. مزخرف نگو.بدبخت فقط با۱۰هزاردلار امده.تی وی پرشیا وچندتالاشخورفدارسیون ومربی برزو گوزوی تیم ملی دارن پول چاپ میکنن ازبغل رونی کلمن.بحرفهای اقای یزدان راد وبیت الله عباسپورگوش بدید.۱میلیون ۸۰۰تومن صندلی جلوعکس وحکم مربیگری از رونی کلمن.صندلی عقبی ۱میلیون صندلی نفرات سوم ۷۵۰هزارتومن صندلیهای انتهایی ۵۰۰هزارتومن.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: