پیراهنی که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را به دو نیم تقسیم کرد

تقاطع: اگر احیانا هنوز در جریان مهم‌ترین سوژه‌ی دو روز گذشته‌ی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی قرار نگرفتید، این مطلب، یک نمای کلی از آن به شما می‌دهد.

ماجرا از آن‌جایی آغاز شد که “کیتلین مک‌نیل”، دختر اسکاتلندی ۲۱ ساله، تصویری از یک پیراهن زنانه‌ی راه‌راه را بر روی پروفایلش در شبکه‌ی اجتماعی “تامبلر” پست کرد و نوشت که با دوستش بر سر این‌که این پیراهن آبی-مشکی است یا سفید-طلایی، دچار اختلاف شده است.

این عکس، پس از مدت کوتاهی در وب‌سایت پرطرفدار بازفید نیز منتشر شد و به دنبال آن، اختلاف بر سر رنگ پیراهن، فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را به دو نیم تقسیم کرد. در این میان گروهی نیز هستند که گاهی پیراهن را سفید و طلایی می‌بینند و گاهی آبی و مشکی.

هشتگ‌های مربوط به این دعوای اینترنتی به قدری پرطرفدار شد که بسیاری از سلبریتی‌ها را نیز وادار کرد تا نظر خود را درباره‌ی رنگ این پیراهن جنجالی بگویند.

در این میان نظریه‌های مختلفی نیز درباره‌ی دلیل علمی این اختلاف دید منتشر شد اما آن‌چه اهمیت بیشتری پیدا کرد، شدت علاقه‌ی افراد به صحبت کردن در مورد رنگ یک پیراهن بود به طوری که رسانه‌های خبری مهم جهان را به پوشش خبر مربوط به آن وادار کرد.

عکس سمت چپ، همان تصویر بحث‌برانگیز است که میلیون‌ها نفر را در دو روز گذشته به خود مشغول کرده و عکس سمت راست نیز تصویر پیراهن از وب‌سایت فروشنده آن در انگلستان است که رنگ واقعی آن را آبی-مشکی نشان می‌دهد.

اگر دوست دارید در یک بحث بی‌پایان شرکت کنید، بنویسید که شما این پیراهن را در عکس سمت چپ چه رنگی می‌بینید.

Dress-Real Dress-Challenge

5 thoughts on “پیراهنی که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را به دو نیم تقسیم کرد

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: