برادر عروس قالیباف و داماد محسن رضایی، عضو هیات مدیره “بانک شهر” شد

برای دیدن عکس در اندازه بزرگ‌تر بر روی آن کلیک کنید.
برای دیدن عکس در اندازه بزرگ‌تر بر روی آن کلیک کنید.

تقاطع: شهردار تهران، برادر عروس خود را به عنوان “نماینده شهرداری” در “بانک شهر” منصوب کرد. صلاحیت این فرد که هم‌زمان داماد محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی نیز است، بدون هیچ‌گونه سابقه‌ی فعالیت “موثر” در امور بانکی و مالی، از سوی “بانک مرکزی” تایید شده است.

در نامه‌ی انتصاب محمدمهدی احمدی که در وب‌سایت “انتخاب” منتشر شده، این عضو پیشین “دفتر تحکیم طیف شیراز” از سوی حسین محمدپور زرندی، مدیرعامل “بانک شهر” و “از دوستان قدیمی قالیباف” به عنوان “عضو هیات مدیره ناظر بر کلیه فعالیت‌های ارزی و بین‌الملل” و مسوول “تدوین و طراحی ساختار معاونت ارزی و امور بین‌الملل” این بانک منصوب شده است.

این وب‌سایت با اشاره به “اشتیاق فراوان” محمدباقر قالیباف به بانک‌داری خاطرنشان کرده که او در زمان حضورش در راس نیروی انتظامی، “موسسه مالی اعتباری قوامین” را که بعد‌ها به “بانک قوامین” ارتقا یافت، تاسیس کرد و بعدها نیز در شهرداری تهران «ابتدا بخش عمده‌ای از سهام “بانک سرمایه” را خرید» و سپس، “بانک شهر” را راه‌اندازی کرد.

“بانک شهر” در سال ۱۳۸۷ تحت عنوان “موسسه مالی و اعتباری شهر” و با سهام‌داری شهرداری‌های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز، اهواز، قزوین، قم و کرج تاسیس شد و در بهمن‌ماه ۱۳۸۸ مجوز ادامه‌ی فعالیت خود را به عنوان بانک از بانک مرکزی دریافت کرد.

گزارش “انتخاب”، محمدمهدی احمدی را علاوه بر نسبتش با قالیباف، به عنوان “داماد” یکی از کاندیداهای انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری اسلامی معرفی کرده که اشاره به محسن رضایی، فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر کنونی “مجمع تشخیص مصلحت نظام” دارد.

Leasing-e-Shahr-Board

آقای احمدی هم‌چنین رییس “هیأت مدیره شرکت لیزنگ شهر” و نایب‌رییس “هیأت مدیره شرکت بازرگانی شهر” وابسته به “بانک شهر” است.

این وب‌سایت هم‌چنین از تایید صلاحیت مهدی احمدی بدون هیچ‌گونه سابقه فعالیت در امور “بانکی” و “مالی” از سوی بانک مرکزی انتقاد کرده است.

این نخستین بار نیست که محمدباقر قالیباف بستگان خود را به سمت‌هایی در شهرداری تهران منصوب می‌کند. او که از سال ۱۳۸۴ شهردار تهران است، در میانه‌های دهه هشتاد نیز دو باجناق خود به نام‌های محسن بهرامی و احمد نوریان را به ترتیب به سمت‌های “رییس گروه مشاوران” و “معاون اجتماعی” شهرداری تهران منصوب کرده بود.

وی هم‌چنین همسر خود، “هما مشیر” را به سمت “مشاور” و “مدیرکل امور زنان شهرداری” و دخترش، مریم را نیز به عنوان مشاور مادرش منصوب کرده است.

در همین حال، در اردیبهشت ماه گذشته نیز گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت دوساعته‌ی الیاس قالیباف، پسر بزرگ محمدباقر قالیباف به دلیل “مسائل مالی” ستاد انتخاباتی پدرش در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و هم‌چنین ارتباط با بابک زنجانی، دلال نفتی زندانی منتشر شد.

در آن زمان، وب‌سایت “تابناک” (متعلق به محسن رضایی) در گزارشی مدعی شده بود که شهردار تهران «بسیاری از پروژه‌های اقتصادی خود و ارتباط‌هایش با افرادی مانند بابک زنجانی و رضا ضراب را از طریق الیاس صورت می‌داده است».

نظرتان را بنویسید