انتقال هشت زندانی سیاسی به سلول‌های انفرادی در پی اعتراض به هواخوری اجباری

Hamid-Babaei
حمید بابایی، دانشجوی دکترای فایننس (مدیریت امور مالی) دانشگاه لیژ بلژیک که به شش سال زندان محکوم شده، یکی از هشت زندانی است که از بند ۸ زندان اوین به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ این زندان منتقل شده‌اند.

تقاطع: اعتراض شماری از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین به هواخوری اجباری در هوای زمستانی، به انتقال آن‌ها به سلول‌های انفرادی منجر شده است.

آسو رستمی، امیر امیرقلی، امیرهوشنگ نوایی، امید علی‌شناس، سعید شیرزاد، مسعود عرب‌چوبدار، حمید بابایی و عباس رستمی، هشت زندانی سیاسی هستند که در فاصله‌ی ظهر روز دوشنبه (۲۷ بهمن-۱۶ فوریه) تا صبح سه‌شنبه به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده‌اند.

در این میان انتقال حمید بابایی به سلول انفرادی در حالی صورت گرفته که او تنها چند ساعت قبل از قرنطینه‌ی بند ۷ به بند ۸ زندان اوین منتقل شده بود.

آقای بابایی دانشجوی دکترای فایننس (مدیریت امور مالی) دانشگاه لیژ بلژیک بود که در مردادماه ۱۳۹۲ هنگامی که برای دیدار خانواده‌اش به ایران آمد، توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بازداشت شد و بعدها از سوی دادگاه به شش سال حبس محکوم گردید.

آن‌گونه که یک “منبع” از داخل زندان اوین به “تقاطع” گفته، او پیش از انتقال به بند ۸، نامه‌ی تندی را خطاب به خدابخشی (معاون دادستان تهران و دادیار ناظر بر امور زندانیان سیاسی زندان اوین) نوشته و در آن نسبت به عدم صدور مجوز اعزام به دندان‌پزشکی علی‌رغم موافقت پزشکی قانونی و رییس بند ۷ زندان اوین اعتراض کرده بود.

آقای بابایی هم‌چنین در این نامه خواهان پایان فشار قضایی و امنیتی بر همسرش شده بود که اخیرا به دلیل اطلاع‌رسانی درباره‌ی وضعیت او به شش ماه حبس تعلیقی و ممنوعیت خروج از کشور تا سال ۱۳۹۵ محکوم شده است.

در همین حال، وب‌سایت حقوق بشری “هرانا” از اعتصاب غذای تمامی این هشت زندانی سیاسی پس از انتقال‌شان به سلول‌های انفرادی خبر داده است.

این وب‌سایت هم‌چنین گزارش کرده که سعید شیرزاد، یکی از این زندانیان، صبح سه‌شنبه «با چشم‌بند و پابند و دست‌بند» به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده است. بر اساس این گزارش، ماموران در هنگام انتقال این زندانی سیاسی، او را مورد ضرب‌وشتم قرار داده‌اند.

نظرتان را بنویسید